Słowo miłość – za Wasze troski, słowo wdzięczność – za Wasz trud. Dar to skromny, dar uczniowski, wyśpiewany z serc jak z nut. Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
Wasi Uczniowie
Na gorącoDrodzy Uczniowie,
z całego serca gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest dla jednych zakończenie kolejnej klasy, dla innych zakończenie szkoły. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny!
Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca, znajdźcie też czas na czytanie książek. Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo. Tym, którzy już opuszczają mury naszej szkoły chcemy powiedzieć, że trzymamy za Was kciuki i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na informacje o Waszych sukcesach i zwycięstwach. Tym, którzy zostają w murach naszej szkoły, mówimy: do zobaczenia we wrześniu!!!!!
Wasi Nauczyciele

Turniej im. K.Hołuba
Gry1 czerwca 2017 roku na stadionie MKS "Remor " Recz odbył się XVIII Regionalny Turniej Piłki Nożnej im. K. Hołuba. W turnieju wzięło udział 6 drużyn. I miejsce zajęła drużyna z Kalisza wygrywając w finale z Choszcznem 3:0. III miejsce zajął Recz.
Opiekunem drużyny był w zastępstwie Grzegorz Lisiecki.
Mistrzostwa Regionu w piłce nożnej chłopców
GryW Wałczu odbył się turniej 1/4 finału wojewódzkiego w piłce nożnej chłopców. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn z: Kalisza Pomorskiego, Stargardu, Łobza, Wałcza i Choszczna. Turniej odbył się systemem każdy z każdym. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce, za Kaliszem Pomorskim i Stargardem. Dodać należy, że awans do półfinału przegraliśmy w ogólnym rozrachunku dwoma bramkami.
Opiekunem drużyny jest Zbigniew Starostka.
Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum w Choszcznie w badmintonie.
Pod koniec maja odbyły się mistrzostwa w badmintonie Publicznego Gimnazjum w Choszcznie. W kategorii dziewcząt wygrała Marta Pierzyńska, II miejsce zajęła Martyna Grejć, III miejsce zajęła Paula Grejć. W kategorii chłopców wygrał Filip Pluta, II miejsce zajął Bartłomiej Rakoczy, III miejsce Igor Sosnowski. Zwycięzcy otrzymali puchary, a pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Mistrzostwa przeprowadził Zbigniew Starostka.
Turniej badmintona w Lipianach
W Lipianach odbył się turniej badmintona, w którym wzięli udział, zawodniczki i zawodnicy gimnazjów z kilku województw Polski północnej. Była to już 8 edycja Olimpionik Cup. Duży sukces odniosła Marta Pierzyńska, która zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt, natomiast w kategorii chłopców II miejsce zajął Bartłomiej Rakoczy. Jest to duży sukces naszych zawodników , ponieważ turniej stał na bardzo wysokim poziomie.
WYCIECZKA DO WŁOCH
z życia szkoły"Dziękuję, że wywołała Pani uśmiech na twarzy mojego dziecka" - tymi słowami rodzice dziękowali organizatorom wycieczki do północnych Włoch, w której uczestniczyła grupa 41 uczniów wraz z 4 opiekunami. 31 maja 2017r. o godzinie 13.30 autokarem wraz z paniami Aldoną Woźniak, Edytą Kołtun, Iwoną Plaszczyk oraz panem Zbigniewem Starostką ruszyła grupa zapalonych obieżyświatów w kierunku włoskiej Wenecji.

Zapraszamy do galerii na spacer
Ahoj
DLA PASJONATÓW
30 maja w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja konkursu z języka niemieckiego DLA PASJONATÓW. Uczniowie rozwiązywali testy na poszczególnych poziomach z zakresu gramatyki, czytania, ortografii. Zwycięzcami zostali,

Ortograficzna 18-tka
z życia szkołyDnia 9 czerwca 2017 r. już po raz osiemnasty choszczeńskie gimnazjum gościło w swoich progach trzyosobowe drużyny wraz z opiekunami na Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
FINAŁ WOJEWÓDZKI W PŁYWANIU
Dnia 7 kwietnia odbyły się w Kołobrzegu Wojewódzkie Zawody Pływackie. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta ( Koniuszy M, Mężykowska M, Kaczor W, Ginter W, Tom Z, Jerzykowska J, Zięda H, Górska S), chłopcy ( Zięda M, Klucznik A, Kondela M, Gawlik M, Wolniak R, Chmura J, Plaszczyk Sz, Majchrzak K, Trojanek J ). Każdy zawodnik musiał wystartować indywidualnie i w sztafecie, a punkty były liczone dla obu drużyn. Drużyna dziewcząt zajęła 6 miejsce, chłopców 8 miejsce.