Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Styczeń 25 2017 01:13:33
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2016/2017
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole


Ostatnie Artykuły
Regulamin Rady Rodzi...
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
Bezpieczeństwo w szkole
Skład Samorządu Uczn...
Szczęśliwy numerek
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
KONKURS FOTOGRAFICZNY
z życia szkołyMŁODZI PASJONACI FOTOGRAFII
Po raz drugi nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Choszcznie zajęli się organizacją Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod honorowym patronatem Starosty Choszczeńskiego i Burmistrza Choszczna. Kapituła konkursowa dokonała oceny złożonych prac w trzech kategoriach tematycznych.


Magia Świąt
Magię świąt można odczuć między innymi dzięki pięknie udekorowanej przestrzeni. Nic dziwnego więc, że w grudniu gimnazjaliści stroili swe klasy a samorząd uczniowski korytarze szkolne. Świąteczny nastrój w choszczeńskim gimnazjum pokreśliła także wystawa kalendarzy adwentowych zorganizowana przez nauczycielki języka niemieckiego Izabelę Krzemińską, Krystynę Mazurek, Sylwię Cabaj i Barbarę Sikorską. Bardzo pomysłowe prace młodzieży można było podziwiać na I piętrze budynku A. Zasłużoną nagrodą za wykonanie kalendarza była wysoka nota z przedmiotu. Warto dodać, że stroiki wykonane przez uczniów p. Krystyny Mazurek co roku uświetniają aulę i stół wigilijny w czasie szkolnych jasełek.
opracowała K. Mazurek
zdjęcia do obejrzenia w galerii
Finał wojewódzkiej Gimnazjady w badmintona
W Lipianach odbył się drużynowy turniej w badmintona dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt starowało 13 drużyn a w kategorii chłopców 15 drużyn z całego województwa.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Dziewczęta naszego gimnazjum w składzie: Bodnar Weronika oraz Pieczyńska Marta zajęły 5 miejsce a chłopcy, w składzie Pluta Filip oraz Rakoczy Bartłomiej zajęli znakomite 4 miejsce. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wf Zbigniew Starostka
Turniej piłki nożnej chłopców.
W Krzęcinie odbył się turniej piłki nożnej chłopców, o mistrzostwo powiatu choszczeńskiego w ramach Gimnazjady. Startowały drużyny z: Pełczyc, Drawna, Bierzwnika, Choszczna , Lubiany, Recza oraz Krzęcina.
Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. W wyniku rywalizacji turniej wygrała drużyna Naszego Gimnazjum , wygrywając 4 mecze i jeden remisując. Zwycięstwo w turnieju dało awans do turnieju regionalnego który odbędzie się pod koniec marca. Kolejne miejsca zajęły : Bierzwnik, Lubiana Drawno, Krzęcin oraz Recz. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wf Zbigniew Starostka.
WYWIADÓWKA
Na gorącoSzanowni Rodzice!!!!
Bardzo serdecznie zapraszamy za zebrania podsumowujące pierwsze półrocze, które odbędą się 16.01.20017. Spotkania z wychowawcami rodzice uczniów uczęszczających do klas I i II rozpoczną o godzinie 16:00 we wskazanych na tablicy ogłoszeń salach, natomiast rodzice uczniów klas III rozpoczną od spotkania w auli nt.: "Czynniki trafnego wyboru zawodu i dalszej ścieżki kształcenia", następnie udadzą się do swoich klas.
Zachodniopomorska Sieć Szkół Promujących Zdrowie- Zielona Energia
z życia szkołyWodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Szczecinie zorganizowało wojewódzki projekt edukacyjny pn: „Zachodniopomorska Sieć Szkół Promujących Zdrowie- Zielona Energia”.

Do realizacji powyższego projektu została zaproszona również młodzież klas trzecich naszego gimnazjum.

Organizator projektu miał wobec uczniów za cel powiększenie świadomości na następujące tematy:
- wpływ zbilansowanego odżywiania na jakość życia;
- indywidualnego poziomu sprawności fizycznej;
- decyzji żywieniowych i prokonsumenckich;
- umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

W dniu 15.11.2016r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się finał wojewódzki realizowanego projektu w formie zawodów sprawdzających poziom osiągniętej wiedzy i umiejętności.

Rywalizacja osiemnastu czteroosobowych drużyn odbyła się w nowoczesnym RescueLab –centrum symulacji. Uczniowie rywalizowali na 18 tematycznych stacjach pn: MISJA FOTOBIOGENERATOR
Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Sandra Jarmuła, Natan Wyroślak, Jan Follendorf i Bartosz Kłodawski z klasy III F dzielnie walczyli o pierwsze miejsce, ale niestety konkurencja była duża i nie udało się zdobyć nagrody. Mimo tego młodzież po zakończonej rywalizacji stwierdziła, że zabawa w Ratowanie Ziemi była super i warta jest poświęcenia.

Gratulacje- koordynator projektu Agnieszka Kamela

Wigilia

"Na Wilię na Święta na Rok Nowy
życzenia szczęścia nad światem mkną"

W rytm nut tej pięknej kolędy 21 grudnia 2016r. zasiedliśmy przy wspólnym stole w naszym gimnazjum. Przygotowane przez p. Małgorzatę Prawucką i p. Laurę Jańczy jasełka umiliły ten czas i przypomniały w jakich okolicznościach i warunkach na świat przyszedł Bóg -Człowiek. Młodzież pięknie wcieliła się w role głównych postaci tych wydarzeń a śpiew kolęd wprawił wieczór w pełen nastroju i zadumy. Miło było popatrzeć na piękne stroje, wspaniałe role i przede wszystkim wielkie zaangażowanie naszych młodych, zdolnych aktorów. Wszyscy uczestniczący przy kawie i cieście mogli przeżywać ten czas a łamiąc białą kruszynę chleba powiedzieć to, czego na co dzień w pośpiechu po prostu się nie da. Niechaj Nowy Rok przyniesie dni pełne dobra i życzliwości każdemu z nas.
Jańczy Laura
THREE LITTLE PIGS
z życia szkołyW dniach 5, 6 i 7 grudnia 2016 roku grupa gimnazjalistów z klasy 2 C zagrała przedstawienie dla swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Krótki spektakl pt. ‘Three Little Pigs’ został odegrany kilkakrotnie, tak aby wszyscy uczniowie klas 4-6 mogli go obejrzeć. Przedstawienie w języku angielskim spotkało się z zainteresowaniem widzów, a skupienie podczas jego oglądania było jeszcze większe, jako że po występie wraz z ich nauczycielami sprawdziliśmy, czego nowego się nauczyli i jak dobrze zrozumieli przedstawienie. Aktorzy, uczniowie klasy 2 C, bardzo pilnie przygotowali nie tylko stroje, ale też pod czujnym okiem Pani Magdaleny Kieli zbudowali domki i całą dekorację. W rolę trzech małych świnek wcieliły się: Michalina Mężykowska, Matylda Fischer oraz Zuzanna Koc, ich mamą został Jonasz Chmura, złym wilkiem był Jędrzej Smoczyk, a narratorem Zuzanna Tomczyk, natomiast Albert Tułaza i Filip Pluta pomagali przy zmianach dekoracji i sprawowali pieczę nad muzyką. Całość przedstawienia i prace nad nim koordynował pan Artur Niedzielski. Świetna gra aktorów znalazła się z aprobatą młodych widzów, którzy już czekają na kolejne odsłony teatru w języku Shakespeare’a.
tekst i zdjęcia: Artur Niedzielski

Zapraszamy do galerii

CHOSZCZEŃSCY GIMNAZJALIŚCI POMAGAJĄ BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM
Zima to czas bardzo trudny dla bezdomnych zwierząt. Wiedzą o tym choszczeńscy gimnazjaliści, dlatego już po raz trzeci Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt. Zaangażowały się niemal wszystkie klasy, cel był przecież szczytny- pełne miski dla bezdomnych zwierząt. Aby bardziej zmobilizować uczniów, kino HELIOS z Gorzowa Wlkp., Pan Roman Bireta oraz Pani Norberciak i Pan Ozimek ufundowali wycieczkę do kina dla klasy, która zdobędzie najwięcej punktów.
W tym roku padł rekord; uczniowie uzbierali ponad 900kg karmy. W konkursie zwyciężyła kl.IIIF- gratulujemy! Drugie miejsce zajęła kl. IIId, trzecie- kl. IIC. Zwycięska klasa otrzymała główną nagrodę- wycieczkę do kina Helios do Gorzowa Wlkp. Klasy: IIId i Iic otrzymały nagrody pocieszenia. Najbardziej żałujemy, że nie mogliśmy przyznać nagród wszystkim zaangażowanym klasom.
Za wielkie serca jednak raz jeszcze -w imieniu zwierzaków- dziękujemy!
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc, a w szczególności Dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, opiekunom Samorządu Uczniowskiego, p. B. Gizińskiej i p. K. Bartosikowi, członkom Szmorządu i wszystkim wychowawcom i uczniom Gimnazjum.

LICZBA PUNKTÓW ZDOBYTYCH PRZEZ POSZCZEGÓLNE KLASY
1A- 81,825
1B- 31
1C-5,9
1D-48
1E-59,24
1F-53,8
1G-8,98
1H-236,01

2A-6
2B-164,25
2C-381,615
2D-6,5
2E-28,6
2F-168,7
2G-39,2

3A-0
3B-0
3C-104,325
3D-470,04
3E-12
3F-482,925
3G-63,6
3H-20
3I-6
KONKURS GRAMATYCZNY DLA KLAS TRZECICH- EDYCJA DRUGA
„Niech moc będzie z Wami!”- to hasło towarzyszyło II już edycji Konkursu Gramatycznego dla Klas Trzecich „Gramatyka kontratakuje”.
Pojedynek odbył się 07.12.2016r. w szkolnej auli. Wzięły w nim udział drużyny klasowe. Pani dyrektor, B. Wójcik, p. przewodnicząca Rady Rodziców, J. Błażejewicz, p. E. Kołtun- polonistka oraz M. Nieczysta- przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego stanowiły „Komisję stojąca po właściwej stronie mocy”, która, oprócz wiadomości, oceniała również postawę, dyscyplinę i współpracę
w zespole. Uczniowie mieli do rozwiązania 3 zadania, które pozwoliły wyłonić „Rycerzy gramatycznej mocy” w Publicznym Gimnazjum w Choszcznie. Najbardziej emocjonująca okazało się zadanie- RUNDA PYTAŃ. Każda klasa- drużyna wybierała pytanie, na które po upływie 5 sekund musiała odpowiedzieć. Pytania do najłatwiejszych nie należały.
W zmaganiach bezkonkurencyjna okazała się kl. IIIb- gratulujemy! Wszyscy członkowie zwycięskiej klasy otrzymali dodatkową ocenę bardzo dobrą z języka polskiego. Drugie miejsce zajęła kl. IIId, a trzecie (nadal podium) kl. IIIh. Słodkie nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.
Scena Bez Barier
z życia szkołyW dniu 20 października br. w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbyła się XVIII edycja Sceny Bez Barier zorganizowana przez Stowarzyszenie Klubu „Kobieta 2000”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Agata Mędyk z klasy 3e i Julia Sobieraj z klasy 2c , która została wyróżniona przez komisję. Uczestniczki konkursu przygotowały panie Anna Maksymek i Agata Jamińska. Wszyscy uczestnicy otrzymali od pań ze Stowarzyszenia „Kobieta 2000” przygotowane upominki i poczęstunek. Opracowała Agata Jamińska
Strona 1 z 92 1 2 3 4 > >>
Szkola 2.0
Losowa Fotka
20
20
Narodowe Święto Niepodległości
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Styczeń 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo
Telefon zaufania
Telefon zaufania
Dopalacze
Telefon zaufania