Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Grudzień 22 2014 14:26:17
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2014/2015
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
WSO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
Życzenia świąteczne
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
Cyprian Kamil Norwid


Pięknych i radosnych świąt
Bożego Narodzenia,
spędzonych w niepowtarzalnej,
rodzinnej atmosferze
oraz zdrowia,
optymizmu i wszelkiej pomyślności
w każdym dniu Nowego Roku-
- Państwu i Państwa Najbliższym
życzą:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Publicznego Gimnazjum
w Choszcznie
Ogłoszenie
Na gorąco
W dniu 24 grudnia 2014 r. szkoła będzie nieczynna
JASEŁKA
z życia szkołyPodziel się sercem z innymi
Podziel je na pół, na ćwierć
Jeszcze na mniejsze cząstki
By więcej je mogło mieć ...


Aby czas oczekiwania na Boże Narodzenie skrócić, uczniowie Publicznego Gimnazjum, pod kierownictwem swoich katechetek: Laury Jańczy i Małgorzaty Prawuckiej 18 grudnia br. przygotowali dla rodziców i nauczycieli jasełka. Następnego dnia mogli zobaczyć je uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich.
Całość rozpoczęły dziewczęta z zespołu tanecznego REWERS, które przygotowała instruktorka tańca współczesnego z Klubu 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie, pani Anna Argentatti. Przepiękny układ dopełniony świecącymi kulami wprowadził wszystkich obecnych w nastrój refleksji, wyciszenia, spokoju.
Scenka, której punktem kulminacyjnym były narodziny Chrystusa, przypomniała wszystkim obecnym, że dwa tysiące lat temu był taki moment, kiedy pojawiło się nowe życie dane przez Boga. Pasterze i królowie wiedzieli, w jaki sposób oddać hołd Najwyższemu, który przybył na świat, aby zbawić ludzi. Natomiast ludzie zaczęli wierzyć. Wiara pomaga zrozumieć, pomaga przetrwać ciężkie chwile, daje również nadzieję, że ci, którzy odeszli, żyją nadal, tylko w innym wymiarze, i czuwają nad nami.
Całość uzupełniona została przepięknymi kolędami w wykonaniu zespołu wokalnego oraz uczennicy klasy III E – Marysi Kreń. Towarzyszyły im dziewczęta przygrywające na instrumentach muzycznych.
Teatr MASKA z Krakowa
z życia szkołyDnia 9 grudnia 2014r. zawitał do nas Teatr Profilaktyczny „Maska” z Krakowa. Spektakle zorganizowane zostały dla klas I, II oraz III. Pokazane zostało jak zgubne może okazać się powielanie złych zachowań. Szczególną uwagę poświęcono problemowi używek, po które młodzież sięga z lekkością. Były to pouczające opowieści o emocjach. Od tych najciemniejszych, złych po te piękne, takie jak przyjaźń czy miłość. Przedstawienia poruszały tematy bliskie młodym ludziom, przez co były dla nich ciekawe i zrozumiałe oraz wywołały w widzu impuls do przemyśleń oraz wyciągania wniosków.
Młodzież miała przyjemność obejrzeć następujące przedstawienia:
Paczki świąteczne
z życia szkołyPodobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku nasz Klub Wolontariatu pod okiem pani Małgosi Prawuckiej wziął udział w akcji przygotowania paczek dla uczniów z naszej szkoły.
Nasi uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Hojnie i sprawnie zebrali słodycze oraz artykuły spożywcze.
Przygotowaliśmy łącznie 32 paczki, które otrzymały dzieci już w tym tygodniu.
Dziękujemy za chęci i poświęcenie w organizowaniu prezentów uczniom, rodzicom, nauczycielom, a tym samym za pomoc wsparciu potrzebujących dzieci.
„Wesołych Świąt”!

Zbiórka karmy
W listopadzie Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla bezdomnych kociąt.
Karma została przekazana do Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "4 Łapy".
Stowarzyszenie działa już od 23 grudnia 2010r. i cały czas pomaga bezdomnym zwierzętom. Zajmuje się ono przede wszystkim szukaniem rodzin zastępczych dla bezdomnych zwierząt, ograniczaniem ich populacji, oraz wspieraniem schronisk dla zwierząt.
Zbiórka miała charakter konkursu, który wygrała I H przekazując 21,8 kg karmy, za co otrzymali nagrodę od stowarzyszenia. Natomiast II miejsce zajęła klasa II B dostarczając 16,7 kg karmy, za co uzyskała nagrodę samorządu.
W ostatni weekend listopada kilku członków samorządu postanowiło poświęcić się pracy charytatywnej na rzecz stowarzyszenia. Pakowali oni zakupy w sklepie "Intermarche", a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazali stowarzyszeniu.
Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w naszej akcji .
Informacja dla rodziców i opiekunów uczniów Publicznego Gimnazjum w Choszcznie
Na gorącoW związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną zdiagnozowaliśmy potrzeby rodziców i opiekunów naszych uczniów w zakresie zapewnienia zajęć opiekuńczo- wychowawczych.
Z informacji zwrotnej wynika, że uczniowie naszej szkoły nie będą korzystać z tego rodzaju zajęć. W związku z tym nie będzie w okresie od 22 grudnia 2014r. do 05 stycznia 2015r. przewozów szkolnych.
Ponadto przypominamy, że 02 stycznia 2014r. został odpracowany w dniu 04 października 2014r., a 05 stycznia 2015r. będzie odpracowany 21 marca 2015r. (zgodnie ze wcześniejszym ustaleniem).
W przerwie świątecznej będą odbywać się tylko zajęcia z uczniami, którzy będą brali udział w finałach wojewódzkich konkursów przedmiotowych.


Beata Wójcik
dyrektor szkoły

Angielsko-niemiecki wieczorek talentów
Dnia 10 grudnia br. odbył się wieczorek talentów przygotowany przez uczniów i absolwenta naszego gimnazjum. Za sprawą zaangażowanych uczniów- mogliśmy wysłuchać wierszy, piosenek i zabawnych scenek sytuacyjnych -oczywiście w języku angielskim i niemieckim Uczniowie zadbali również o rekwizyty i przebrania. Zaprezentowany program został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność- uczniów i pracowników naszej szkoły. Padła propozycja aby kontynuować tradycję takich wieczorów co rok.
B. Sikorska, S.Cabaj, U. Niewinczana.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
z życia szkołyDnia 24.11.2014 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą fotografię pod tytułem: ,,Świat pełen życzliwości’’. Termin składania prac minął 19.11.2014 i do tego czasu wpłynęły cztery prace. Decyzją komisji w składzie: Monika Matysiewicz, Ryszard Wyka i Małgorzata Kamela, najlepszą pracą okazał się być fotografia uczennicy Agnieszki Małolepszy z klasy II a.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu oraz gratulacje dla zwyciężczyni składa organizator – Monika Matysiewicz wraz z Samorządem Uczniowskim.
10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka
z życia szkołyDzisiejszego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W związku z tym w naszej szkole został zorganizowany przez pedagogów szkolnych quiz pt. „Mam prawo do ochrony”. W quizie tym uczestniczyło 21 przedstawicieli klas, którzy odpowiadali na 38 pytań związanych z prawami człowieka, a w tym nierozerwalnie z prawami dziecka. Ten quiz jest akcentem Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w naszej szkole, poprzez który pragniemy budować w uczniach postawę poszanowania praw każdego obywatela. Pragniemy kształcić i wychowywać w przekonaniu o równości wszystkich ludzi bez względu na płeć, pochodzenie rasowe lub etniczne, religię, przekonania, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną, ponieważ jest to jedyna droga w rozwoju świadomego, odpowiedzialnego i demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i wkrótce spotkamy się na rozdaniu nagród.
Zapraszamy do galerii
List MEN
List Pani minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik Rostkowskiej do rodziców i opiekunów
Strona 1 z 68 1 2 3 4 > >>
Sponsor serwera
Szkola 2.0
Losowa Fotka
5
5
Konkurs ekologiczny
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Grudzień 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo