Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Maj 01 2016 17:26:20
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2015/2016
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole


Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
Rekrutacja 2016/2017
Na gorącoInformujemy,że zgodnie z Zarządzeniem Nr 4 Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2016r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych gimnazjów na rok szkolny 2016/2017 zapisy do Publicznego Gimnazjum im. Władysława II Jagiełły w Choszcznie będą się odbywać w terminie od 25 kwietnia 2016r. (poniedziałek) do 08 czerwca 2016r. (środa)


Regulamin rekrutacji do Publicznego Gimnazjum im. Władysława II Jagiełły w Choszcznie
"Marsz dla życia"
"Mężczyzna waleczne serce,
przy nim kobieta czuje się bezpiecznie."


Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w "Marszu dla życia" w Szczecinie.
Dnia 24 kwietnia 2016r. przez centrum miasta przeszliśmy w pięknym marszu radości i wdzięczności za dar życia oraz w obronie życia poczętego. W tym roku uczestniczyło w nim około 12 tys. osób a hasłem wiodącym było zwrócenie uwagi na role mężczyzny - ojca i męża.
Wyjechaliśmy o godz. 13.00 a o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. biskupa ruszyliśmy z Jasnych Błoni do Katedry św. Jakuba. Było kolorowo, radośnie i głośno.
W drodze powrotnej tradycyjnie i smacznie było coś dla pokrzepienia ciała w KFC.

Jańczy Laura
WARSZTATY JĘZYKOWE W KALISZU
Dnia 27.04.2016- 21 uczniów naszego gimnazjum z klas III i II wzięło udział w warsztatach językowych w Kaliszu.
Celem wyjazdu było: zapewnienie uczniom żywego i bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim, rozbudzanie motywacji do nauki języków obcych, rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, integracja młodzieży poprzez wspólne przeżycia i emocje oraz nawiązanie nowych przyjaźni.
Wyjazd dał uczniom możliwość poznania tradycji i kultury innych krajów. Warsztaty prowadzili wolontariusze i żołnierze z: Kanady, Hiszpanii i Portugalii. Było naprawdę super! Zostaliśmy podzieleni na grupy (skład: gość (Kanada, Hiszpania lub Turcja), uczeń liceum, my).
Rozmawialiśmy w grupach, a później dzieliliśmy się z pozostałymi opiniami na temat np.: etyki w Polsce i w innych krajach. Każdy gość opowiedział o stereotypach na temat Polski. Oglądaliśmy prezentacje o: Hiszpanii, Portugalii i Kanadzie. Braliśmy udział w ćwiczeniach interaktywnych, wykonywanych na tabletach. Wspólnie rozwiązywaliśmy różnego rodzaju zagadki i zadania. Dyskutowaliśmy na różne tematy. Nauczyliśmy się kilku nowych słów w języku hiszpańskim, francuskim i portugalskim- który okazał się dla większości z nas najtrudniejszy. W autobusie nikt nie narzekał na brak energii, co potwierdzały ciągłe śpiewy i śmiechy naszych gimnazjalistów. Język angielski towarzyszył nam w ciągu prawie całego dnia. Powstały nowe koleżeństwa i przyjaźnie. Z pewnością była to bardzo ciekawa ,,wyprawa’’
M.Grzeszata, U.Niewinczana
Nauka na nocą zmianę
z życia szkołyW nocy z 8 na 9 kwietnia br. w Lubianie odbył się X Maraton Wiedzy Gimnazjalisty.
W ciągu 10 pracowitych godzin uczniowie ze szkół powiatu choszczeńskiego najpierw obejrzeli niezwykły pokaz Szalonego Profesora z Miasta Nauki, w czasie którego dowiedzieli się, co można zrobić z ciekłym azotem; następnie pisali w parach testy z 8 dziedzin; w przerwach z kolei rywalizowali w zabawach ruchowych oraz delektowali się daniami przygotowanymi przez panie ze szkolnej stołówki.
Wyniki klasyfikacji:
I miejsce: Szymon Trojanowski – 3 c i Anna Renata Szatkowska – 3h
II miejsce: Miłosz Łopatto – 3b i Mateusz Olszewski – 3b
III miejsce: Malwina Mąka i Weronika Milewska – z Drawna
W klasyfikacji zespołowej Publiczne Gimnazjum w Choszcznie zajęło I miejsce.
Na sukces ten, oprócz uczniów wymienionych powyżej, zapracowali także: Olga Jarmarkiewicz – 3e, Julian Kędys – 2i, Maciej Olszewski – 2d i Adriana Zadka – 3f.
Dzięki wytężonemu, wielogodzinnemu wysiłkowi umysłowemu choszczeńskiej drużynie udało się wyprzedzić młodzież z Bierzwnika, Drawna, Krzęcina, Lubiany i Pełczyc.
Opracowanie: Magdalena Bajbuła i Elżbieta Wareliś
Młodzi przeciwko terroryzmowi
z życia szkołyW dniach 4 i 8 kwietnia br. cztery klasy uczestniczyły w debacie na temat terroryzmu w Europie. W dyskusji, kierowanej przez panią Katarzynę Kręcisz, uczniowie chętnie odpowiadali na następujące pytania:
1. Jakie są powody ataków terrorystycznych?
2. Jak skutecznie bronić się przed terroryzmem? Czy macie propozycje rozwiązania tego problemu? Co podpowiedzielibyście osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo kraju i jego obywateli?
3. Czy dostrzegacie jakieś błędy rządzących w państwach europejskich? Czy to oni w jakiś sposób przyczynili się do zagrożenia życia Europejczyków?
Najciekawsze pomysły pierwszego dnia mieli: Jonasz Chmura, Zuzanna Jaskulska, Jędrzej Smoczyk i Julia Sobieraj z kl. I c oraz Agnieszka Szydłowska i Daria Wolniak z kl. II e.
Z kolei w czasie drugiego spotkania obecność p. dyrektor Beaty Wójcik i polonistki – p. Małgorzaty Szulc niewątpliwie zmotywowała kolejną grupę gimnazjalistów do jeszcze bardziej ożywionej wymiany zdań, która po zakończeniu debaty przeniosła się nawet na korytarz szkolny. Na tej lekcji najciekawiej wypowiadali się: Miłosz Dobrodziej, Małgorzata Hładoniuk, Jakub Kwapisiewicz, Konrad Miszkiewicz i Tomasz Wróblewski z II h oraz Michelle Caggiano, Filip Kacprzak i Wiktor Tomczyk z II c.
Oprócz tego zadaniem uczniów było sporządzenie plakatu wyrażającego protest przeciwko terroryzmowi. Tu na pochwałę zasługują następujący gimnazjaliści z klasy II h: Kewin Andrzejak, Miłosz Dobrodziej, Katarzyna Górska, Małgorzata Hładoniuk, Weronika Jandy, Aleksandra Kałążna, Adam Klucznik, Maja Koniuszy, Nikola Kurzyńska, Nikola Łakotka, Konrad Miszkiewicz, Julian Pastusiak, Łukasz Sobala, Tomasz Wróblewski i Michał Żukowski.
Z kolei w II c talentem plastycznym wykazali się: Paweł Cichowski, Sandra Górska, Anna Grabowska, Aleksandra Misiura, Monika Nikorowicz, Wiktor Tomczyk i Nikola Wachowicz.
Wystawę najlepszych prac można obejrzeć do końca kwietnia w sali numer 7.

Opracowanie: Elżbieta Wareliś


T jak teatr
z życia szkołyDnia 17 marca br. gościnne progi Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubianie po raz piętnasty powitały entuzjastów teatru i sztuki teatralnej. Zawodnicy, którzy przystąpili do Powiatowego Konkursu Wiedzy o Teatrze, rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI oraz gimnazjum.
Klasyfikacja w kategorii gimnazjów wypadła następująco:
I miejsce – Kacper Dromicki, Bierzwnik, opiekun: Renata Witkowska
II miejsce – Marta Maciąg, Drawno, opiekun: Izabela Kowalczyk
III miejsce – Tomasz Wróblewski, Choszczno, opiekun: Elżbieta Wareliś
W klasyfikacji zespołowej drużyna z naszej szkoły uplasowała się na II miejscu (zaraz po Drawnie). Na sukces ten zapracowali członkowie koła polonistycznego, tj. Tomasz Wróblewski z II h oraz Wioleta Mgłowska i Natalia Rudawska z III h. Gimnazjaliści ci przez szereg tygodni przygotowywali się, aby w Lubianie móc wykazać się bardzo rozległą wiedzą o historii teatru czy znajomością pojęć i frazeologizmów związanych z teatrem. Oprócz tego nasi reprezentanci poznali wskazane w regulaminie najsłynniejsze teksty dramatyczne.
Należy dodać, że jak co roku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety związane z teatrem samodzielnie wykonane przez gospodarzy pod kierunkiem p. Barbary Królikowskiej oraz nagrody książkowe i dyplomy.
Warto też podkreślić, że zarówno opiekunowie zaproszonych drużyn jak i sami uczniowie byli pod wrażeniem wysokiego poziomu przygotowania teatralnych zmagań. Niezwykle klimatyczny charakter tego przedsięwzięcia niewątpliwie nadała przepięknie wykonana i dopracowana w każdym calu scenografia.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś
Turniej Przyrodniczo - Kulinarny w Stargardzie
z życia szkołyW dniu 26 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Przyrodniczo - Kulinarnym dla uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie we współpracy z PODN w Stargardzie.
W KONKURSIE PRZYRODNICZYM "Bioróżnorodność Jeziora Miedwie" reprezentowali naszą szkołę Marcel Bikowski i Jonasz Chmura uczniowie klasy 1c , którzy wywalczyli III MIEJSCE.
Chłopcy rozpoznawali rośliny przybrzeżne, florę i faunę Jeziora Miedwie, zwierzęta, rozwiązywali test tematyczny, oznaczali jakość wody na zajęciach warsztatowych w laboratorium (odzież ochronną zapewnili organizatorzy). Gratulujemy !
W VIII KONKURSIE PROMUJĄCYM ZDROWE ŻYWIENIE " Wariacje na temat śledzia" udział wzięły uczennice klasy 2c: Anna Grabowska, Aleksandra Misiura, Nikola Wachowicz . Dziewczęta przygotowały i prezentowały przekąski śledziowe, aranżowały stół w stylu marynistycznym, uczestniczyły w Quizie.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody.
Opiekunowie drużyny Pani Agata Jamińska i Pani Anna Maksymek zostały zaproszone na konferencję o tematyce przyrodniczej i zdrowego odżywiania, oraz warsztaty zorganizowane przez PODN w Stargardzie.
Zapraszamy do galerii.
Agata Jamińska
Międzyszkolny Turniej Szachowy w Przelewicach
z życia szkołyW dniu 23 kwietnia 2016r. pierwsze miejsce w kategorii Gimnazja zdobył Mateusz Kowalski na Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w Przelewicach.
Mateusz był faworytem w tej kategorii. Ogólnie zajął miejsce drugie.

Grali szachiści z Przelewic, Barlinka, UKSz Skoczek Choszczno, Recza i SP Nr 3 Choszczno.

Był to pierwszy z czterech turniejów przelewickich w tym roku.

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski
Zapraszamy do galerii.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
Na gorącoDnia 28 kwietnia 2016r. odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta, uczniowie będą mogli głosować w świetlicy szkolnej na wybranego kandydata.
Sześciu uczniów dostanie mandat do Młodzieżowej Rady Miasta. Oto kandydaci z naszej szkoły:
- Błażejewicz Karol
- Gwoździk Justyna
- Jarmuła Sandra
- Kurzyńska Nikola
- Miszkiewicz Konrad
- Pietkiewicz Marianna
- Wolniak Daria
- Wróblewski Tomasz
Zapraszamy do głosowania!

Dziękuję , Hanna Krowicka
Dzień otwarty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
z życia szkołyDnia 7 maja 2016r. (sobota) w godzinach 9.00-13.00 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Choszcznie zaprasza rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na Dzień otwarty. W tym dniu można uzyskać poradę, konsultację. Nie przeprowadza się diagnoz.
Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Tenisie Stołowym
tenisCzwórka uczniów Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, zagrała w Otwartych Mistrzostwach Choszczna w Tenisie Stołowym (hala sportowa Zespołu Szkół Nr 1; 9.04.2016r.).

Dobrze spisał się Mateusz Kowalski, który po zaciętych zmaganiach ze swoimi kolegami z Pełczyc, Salos Szczecin i Choszczna zajął trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zdobyła Estera Szeliga. Udział brali także Piotr Warszawiak i Marcel Banach.Opiekun szkółki tenisa stołowego "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski
Zapraszamy do galerii.
Strona 1 z 84 1 2 3 4 > >>
Sponsor serwera
Szkola 2.0
Losowa Fotka
3.JPG
3.JPG
Konkurs "Mam prawo do ochrony"
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Maj 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo
Telefon zaufania
Telefon zaufania
Dopalacze
Telefon zaufania