Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Marzec 31 2015 03:14:41
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2014/2015
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
WSO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
REKOLEKCJE
Na gorącoSzanowni Rodzice, drodzy uczniowie!!!!!
W dniach 23, 24, 25 marca br.w czasie dwóch pierwszych godzin lekcyjnych w kościele pw. Narodzenia NMP odbędą się rekolekcje dla uczniów gimnazjum.
Po rekolekcjach wszyscy uczniowie wracają do szkoły na lekcje, które odbywają wg planu.
Niemiecki nie musi być trudny
z życia szkołyNauka języków obcych zazwyczaj nastręcza gimnazjalistom wielu problemów. Z tego też powodu szczególnie cenne są te inicjatywy nauczycielskie, które dają możliwość sprawdzenia kompetencji językowych przez uczniów na forum nie tylko klasy, ale także wśród rówieśników z równoległych klas. Poza tym ważne jest, kiedy młodzi ludzie poprzez rozwiązywanie zindywidualizowanych zadań, dostosowanych do konkretnego poziomu zaawansowania nauki języka – odnoszą sukcesy, nabierając przy tym pewności siebie. Takie pozytywne wzmacnianie mocnych stron niezwykle znacząco przekłada się na przełamywanie tak niełatwej do pokonania przez młodzież bariery językowej.
Dnia 3 marca 2015 roku w auli naszej szkoły odbyła się piąta edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy z Języka Niemieckiego. Inicjatorki tego przedsięwzięcia, nauczycielki języka niemieckiego, tj. p. Izabela Krzemińska
i p. Krystyna Mazurek, przygotowały na tę okazję wiele zadań o różnym stopniu trudności. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż autorki, redagując konkretne polecenia, posiłkowały się zarówno korelacją międzyprzedmiotową (np. z geografią) jak i wewnątrzprzedmiotową (np. z ortografią). Z ćwiczeniami zmierzyli się uczniowie klas trzecich, którzy przez 45 minut pracowali
w trzyosobowych zespołach.
A oto reprezentanci poszczególnych klas:
III A – Gustaw Rutkowski, Patrycja Sobczak, Julia Ziółkowska,
III B – Agata Jasiewicz, Laura Matuk, Jakub Soboń,
III C – Katarzyna Kopczyńska, Aleksandra Kuszczyńska, Wiktoria Wyroślak,
III D – Klaudia Duchnicz, Anna Mańkowska, Sandra Stolarz,
III E – Kacper Śmigiel,
III F – Justyna Górecka, Nina Milewska, Adrianna Siekacz,
III G – Karolina Czyż, Krystian Gliński i Małgorzata Sarna.
Poczynania trzecioklasistów oceniała komisja w składzie: p. Mariusz Bazan – wicedyrektor szkoły, polonista i p. Elżbieta Wareliś – polonistka.
A oto wyniki klasyfikacji zespołowej:
I miejsce: klasa III A
II miejsce: klasa III F
III miejsce: klasa III C
IV miejsce: klasa III B
Oprócz tego gimnazjaliści wypełnili ankietę ewaluacyjną. Respondenci pozytywnie ocenili atmosferę konkursu oraz poziom trudności zadań. Mało tego, wyrazili chęć udziału w kolejnej edycji, co jednak będzie niemożliwe, bo od września zostaną uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Przychylne opinie wyrazili również uczestniczący w zmaganiach nauczyciele, co pozwala wysnuć wniosek, iż przedsięwzięcie odniosło spektakularny sukces zarówno w sferze merytorycznej jak i organizacyjnej.
Na zakończenie laureaci z rąk p. wicedyrektora Mariusza Bazana otrzymali pamiątkowe dyplomy. Niezwykle cenną w oczach uczniów nagrodą będzie też ocena celująca z przedmiotu, którą germaniści wpiszą do dziennika na najbliższych zajęciach.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Znamy już nazwiska teatrologów
z życia szkoły„Świat jest teatrem, aktorami ludzie,/Którzy kolejno wchodzą i znikają” pisał William Shakespeare w swej sztuce „Jak wam się podoba”.
Z wiedzą zarówno na temat tego wybitnego artysty jak i innych znanych dramaturgów oraz ich dzieł zmierzyła się dnia 18 marca 2015 roku żeńska drużyna z naszej szkoły w czasie XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy
o Teatrze
w Zespole Szkół w Lubianie. Łącznie w zawodach wzięło udział
45 uczniów ze szkół podstawowych z Choszczna, Chrapowa, Drawna, Korytowa, Lubiany i Zamęcina oraz z gimnazjów z Bierzwnika, Choszczna, Drawna, Lubiany, Pełczyc i Recza.
Dla kategorii – gimnazjum – zadania jak co roku ułożyła nauczycielka języka polskiego z gimnazjum w Lubianie – p. Barbara Królikowska.
Drużyna z naszej szkoły w składzie: Sara Iwaszkiewicz (III D), Natalia Rudawska (II H) i Anna Szatkowska (II H) – w klasyfikacji zespołowej uplasowała się na II miejscu. Z kolei zaszczytny tytuł znawcy teatru w klasyfikacji indywidualnej zdobyły Anna Szatkowska
(III miejsce) i Sara Iwaszkiewicz (IV miejsce).
Dziewczętom wypada w tym miejscu pogratulować i życzyć sukcesów w następnym roku!

Opracowanie: Elżbieta Wareliś


Baśniowe walentynki
z życia szkołyCo roku w naszej szkole wszystkie klasy integracyjne biorą udział
w konkursie plastycznym. Jubileuszowa, bo 10 już edycja, początkowo wywołała zdumienie wśród poszczególnych zespołów klasowych. Organizatorki bowiem, tj. p.Katarzyna Kręcisz i p. Elżbieta Wareliś, przygotowały w formacie A4 kolorowanki z różnych bajek dla dzieci. Kolorowanki,jako że ćwiczą umiejętność koordynowania ruchów, kształcą umiejętności manualne, a przy tym uczą odtwarzania tego, co dzieci widzą, są niezwykle cenną formą pracy w klasach, w których uczniowie zazwyczaj mają problemy z graficznym poziomem swojego pisma. Poza tym nic tak nie kształci naszej kreatywności jak ćwiczenia plastyczne. Na godzinie wychowawczej gimnazjaliści losowali więc malowanki, na których widnieli zakochani bajkowi bohaterowie. Ale nic w tym dziwnego, skoro tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Baśniowe walentynki”. Na przełomie lutego i marca efekty pracy młodzieży można było podziwiać na I piętrze w budynku A. Wszystkie klasy otrzymały od organizatorek dyplomy, które gospodarze na pamiątkę zawiesili na gazetkach ściennych.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś
Projekt edukacyjny z języka angielskiego
Czy święta krajów anglojęzycznych są dla uczniów wartościowe? Na to pytanie odpowiadali uczniowie klas drugich naszej szkoły, którzy uczestniczyli w projekcie edukacyjnym z języka angielskiego. W tym roku szkolnym analizie zostały poddane następujące okazje: Walentynki, Halloween, Święto Dziękczynienia oraz Boże Narodzenie. Prezentacje multimedialne zawierały ciekawostki i tradycje świąt. Słodkim dodatkiem do prezentacji była degustacja deserów serwowanych podczas poszczególnych okazji. Było miło, słodko i pysznie.
Monika Grzeszata
Opiekun projektu
Dzień Kobiet
Z okazji dnia kobiet Samorząd Uczniowski postanowił choć trochę osłodzić życie naszych wspaniałych pań. Rozdawane były cukierki, będące malutkim upominkiem w tym szczególnym dniu. Nie zapomniano również o paniach dyrektor, na których ręce złożone zostały kwiaty w imieniu wszystkich mężczyzn w naszej szkole.
Samorząd Uczniowski

XI Dzień Integracji pod hasłem Profilaktyka, integracja, rekreacja
z życia szkołyW dniu 4 marca 2015r. w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego TRZYMAJ FORMĘ i Programu Bezpieczna Szkoła organizowanego przez Wojewódzką Komendę Policji w Szczecinie i Fundację Razem Bezpieczniej obył się w auli XI Dzień Integracji pod hasłem "Profilaktyka, integracja, rekreacja".

Organizatorzy:

Agata Jamińska,
Anna Maksymek,
Monika Matysiewicz,
Elżbieta Formela,
Elzbieta Wareliś,
Małgorzata Szemlij,
Sławomir Giziński,
Grażyna Matczuk – Piechota,
Agnieszka Kamela,
Natalia Strzelecka,
Anna Siedlikowska – Seklecka ,
Krystyna Mazurek.

Prowadząca : Agata Jamińska

Uczestnicy: uczniowie klas integracyjnych: I „c”, I ,,e’’, II „c”, III „f”

Zaproszeni goście:

Pani Beata Wójcik Dyrektor Szkoły,
Pan Mariusz Bazan Wicedyrektor,
Pan Piotr Kamela Dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych,
Pani Mirosława Meksuła przedstawiciel Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej,
Pani Marlena Waszkiel Pełnomocnik Burmistrza ds. Patologii Społecznej oraz Niepełnosprawnych i Pomocy Społecznej,
Pani Wioletta Kaczorowska Przewodnicząca Rady Rodziców

Uroczystość udokumentowała:

Telewizja Choszczno ECHO
Telewizja Szkolna
Marta Jamińska uczennica klasy 3a - wykonała zdjęcia

Nagrodę w postaci tortu cukierni Pana Kunowskiego oraz słodyczy ufundowała Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum w Choszcznie
Wypieki własne zasponsorowali – rodzice z klasy 2c Pani Marzena Brzęczkowska , Pani Małgorzata Rataj i 3f – Pani Marzena Klocek , Pani Aleksandra GóreckaOGŁOSZENIE
Na gorącoSzanowni Rodzice i Uczniowie!!!!!
Przypominamy, że w zbliżającą się sobotę, tj. 21 marca, ODRABIAMY dzień 05 stycznia br.
Przychodzimy do szkoły wg planu poniedziałkowego. OBECNOŚĆ W SZKOLE OBOWIĄZKOWA!!!!!!!
Z WIZYTĄ W PAŁACU PREZYDENCKIM
z życia szkoły04 marca br. dwie uczennice naszej szkoły Adrianna Siekacz (IIIF) oraz Justyna Górecka (IIIF) wraz z opiekunką p. Agnieszką Piskułą odwiedziły Pałac Prezydencki w Warszawie.
Zaproszenie na oficjalne ogłoszenie wyników konkursu literackiego pt.: „Mój Arsenał” było nagrodą za to, że dziewczęta wzięły udział we wspomnianym konkursie, który zorganizowany został przez ZHP oraz Stowarzyszenie Szarych Szeregów, a patronat nad nim objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ
z życia szkoły04 marca br. w naszej szkolnej auli odbył się Konkurs Piosenki Miłosnej „Od serca do serca”. Przed liczną publicznością w szczególnym repertuarze -w piosenkach pełnych uczucia- zaprezentowali się soliści i zespoły.
Dzień Zdrowej Żywności
Dnia 4 marca został zorganizowany w naszej szkole Dzień Zdrowej Żywności. Członkowie Samorządu Uczniowskiego tego dnia rozdawali na przerwach jabłka i mandarynki, które samorząd zakupił z własnych środków. Działania te miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz odżywiania się. Rozpowszechnianie idei spożywania naturalnych produktów bogatych w witaminy jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach.
Strona 1 z 71 1 2 3 4 > >>
Sponsor serwera
Szkola 2.0
Losowa Fotka
DSC_8114.JPG
DSC_8114.JPG
X Szkolny Dzień Integracji
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Marzec 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo