Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Grudzień 11 2016 00:14:43
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2016/2017
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole


Ostatnie Artykuły
Regulamin Rady Rodzi...
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
Bezpieczeństwo w szkole
Skład Samorządu Uczn...
Szczęśliwy numerek
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka
Na gorąco W dniu 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Dzień Praw Człowieka został ustanowiony przez ONZ w 1950 roku, na pamiątkę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Prawa człowieka wciąż są łamane w wielu miejscach świata. Stąd ONZ co roku przypomina o prawach ludzi w czasie Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka jest poświęcony przede wszystkim osobom działającym na rzecz ochrony praw człowieka. Wiele z osób walczących o prawa człowieka jest niesłusznie prześladowanych i więzionych. Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka są okazją do przypomnienia o ludziach cierpiących i prześladowanych z powodu walki o prawa człowieka. Dzień Praw Człowieka to także moment, w którym czci się odwagę osób działających na rzecz ochrony praw człowieka.
Spotkanie z rodzicami
z życia szkołyW dniu 5 grudnia br. podczas zorganizowanych zebrań z rodzicami, pedagog szkolny Agnieszka Kamela spotkała się w auli z rodzicami uczniów klas I. Tematem przygotowanej prelekcji był problem zażywania przez młodzież środków psychoaktywnych w tym dopalaczy. Rodzice zostali zapoznani ze środkami, które działają na zmianę świadomości człowieka. Pokazano z czym eksperymentuje młody człowiek i dlaczego sięga po tego rodzaju rozwiązania swoich problemów. Pedagog szkolny ponadto podzielił się z rodzicami sytuacjami z jakimi spotyka się na terenie szkoły i nie tylko. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, którym składam serdeczne podziękowania za udział w przygotowanej prelekcji. Z poważaniem Agnieszka Kamela -pedagog szkolny
Mój niepełnosprawny kolega
z życia szkołyW dniu 21 listopada br. gościliśmy w klasach integracyjnych panią psycholog – Elżbietę Szemborską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie. Pani psycholog przeprowadziła prelekcję pt.” Mój niepełnosprawny kolega w klasie”. Młodzież rozmawiała na temat niepełnosprawności, odpowiadała na pytanie: dlaczego istnieją klasy integracyjne w naszej szkole, co je różni od klas ogólnodostępnych. Pani psycholog wyjaśniła co to jest niepełnosprawność, że ok. 3 mln osób w Polsce posiada status osoby niepełnosprawnej, a na całym świecie liczba ta wynosi 0,5 mld. Pani Elżbieta opowiedziała o powodach niepełnosprawności i ich rodzajach. Ogólnie zajęcia cieszyły się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem.
WYWIADÓWKA
Na gorącoSzanowni Rodzice!!!!
W ramach Pierwszego Poniedziałku Miesiąca 05.12.br. o godz. 16:00 odbędą się zebrania klasowe. Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy o godz. 16:00 do auli na spotkanie pt. "Trud wieku dorastania". Prelekcję na ten temat poprowadzi pani pedagog. Pozostałych rodziców zapraszamy do wskazanych klas, w których będą oczekiwali na Państwa wychowawcy.
KONKURS NA ŚWIĄTECZNĄ VIDEO - POCZTÓWKĘ
Szkolne Koło Filmowe bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w KONKURSIE NA ŚWIĄTECZNĄ VIDEO – POCZTÓWKĘ
Pomysł wykonania pracy zależy tylko od Was, ale jeśli chcecie, możecie wykonać ją w kilkuosobowej grupie. Dodajcie do niej bożonarodzeniowe życzenia, które będą czytane na głos lub po prostu napisane. Nie zapomnijcie o odpowiedniej ścieżce dźwiękowej. Możecie też sami spróbować zaśpiewać kolędę. Dodajcie świąteczne i zimowe motywy - Mikołaje, choinki, bałwanki itp. Dozwolone jest również nagranie krótkiej inscenizacji wigilijnej.

Termin składania prac mija 15.12.2016 r. Należy je oddać na dowolnym nośniku pamięci do p. Dominiki Muszyńskiej lub p. Katarzyny Kręcisz. Nie zapomnijcie podpisać swojego dzieła. Podajcie imię, nazwisko oraz klasę.

Na zwycięzców czekają nagrody !
Liczymy na Waszą kreatywność !

ANDRZEJKOWE WYSTĘPY NASZYCH SZKOLNYCH TALENTÓW
Dnia 30 listopada 2016 w auli naszej szkoły mogliśmy podziwiać ANDRZEJKOWE WYSTĘPY NASZYCH SZKOLNYCH TALENTÓW. Spotkaliśmy już czwarty raz- słuchaliśmy wierszy, piosenek i scenek sytuacyjnych w języku angielskim. Występy uczniów mają między innymi na celu: propagowanie i motywowanie do nauki języka angielskiego, rozwijanie i ulepszanie kompetencji językowych, wspieranie uzdolnień i kształtowanie pozytywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Gratuluję wszystkim uczestnikom.
U. Niewinczana
„W krainie bajek i baśni”
Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie już po raz kolejny zaprosił uczniów o szczególnych wymaganiach edukacyjnych z naszego gimnazjum do udziału w konkursie pod hasłem: „W krainie bajek i baśni.”
Celem konkursu było:
- promocja czytelnictwa
- sprawdzenie stopnia znajomości baśni i bajek
- kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów nabytych wiadomości w formie słownej i manualnej
- integracja uczniów o szczególnych wymaganiach edukacyjnych
Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z klas integracyjnych:
I d – Patrycja Idziak
II c – Dominik Maciąg, Natalia Tejchman
IIIc – Agata Mędyk
IIIe – Andżelika Nalewska

Uczniowie rozwiązywali zadania na temat znanych, lubianych bajek i baśni przygotowane przez organizatorów w formie testu. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu to 1,5 godziny.
W tym samym czasie nauczyciele opiekujący się uczniami Anna Maksymek, Agata Jamińska, Monika Matysiewicz wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez Panią Irenę Zalewską doradcę ds. bibliotek w powiecie stargardzkim na temat „Wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży”.
Wśród wielu uczestników biorących udział w konkursie nasza uczennica z klasy III e Andżelika Nalewska zajęła I miejsce. Otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Stargardzki. Pozostali uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy za udział. Na koniec spotkania panie z Książnicy Stargardzkiej przygotowały dla wszystkich uczniówi nauczycieli przedstawienie w postaci unowocześnionej wersji bajki „Czerwony kapturek”.

Anna Maksymek
zdjęcia do obejrzenia
LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Obrazki z Sienkiewicza"
W Sali Kolumnowej Sejmu 21 listopada 2016 r. ogłoszono wyniki konkursu „Obrazki z Sienkiewicza”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci wspólnie z senacką Komisją Kultury i Środków Przekazu z okazji Roku Henryka Sienkiewicza.
W jego przeprowadzenie zaangażowało się 13 senatorów i 3 posłów z całej Polski; łącznie nadesłano około 1300 prac. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 174 prace, spośród których nagrodzono 28.
Nagrody przyznano w 3 kategoriach: prace literackie, prace plastyczne i filmy. Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego i ogólnopolskiego. Etap okręgowy był rozstrzygany w biurach poselskich i senatorskich.
Podczas uroczystości w parlamencie laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwiedzili także parlament i wzięli udział w symulacji głosowania na sali posiedzeń Senatu.
Nasze dwie uczennice : Julia Kwiatkowska z kl. IIIF i Zofia Kucharska z kl. III E zakwalifikowały sie do finału ogólnopolskiego i w dniu 21 listopada zostały zaproszone wraz z opiekunem Magdaleną Kielą do Warszawy.
JULIA ZOSTAŁ LAUREATKĄ !!!!! BRAWO !!!!
Brawa należą się też Zosi , która jest finalistką tego konkursu. BRAWO !!,!!

Zapraszamy do galerii
Konkurs "Obrazki z Sienkiewicza".
W ubiegłym roku szkolnym został ogłoszony konkurs ogólnopolski pt. "Obrazki z Sienkiewicza". Oto uczniowie i ich prac , które zakwalifikowały się do etapu okręgowego, a rozstrzygnięcie nastąpi w listopadzie tego roku:
Zuzanna Tom, Małgorzata Garbicz, Gabrysia Nikorowicz, Julia Gąsiewicz, Paulina Starobrzańska, Remigiusz Jeżak, Zofia Kucharska, Julia Kwiatkowska, Iga Wojtowicz, Wiktoria Łukaszczyk, Wiktor Kowalski.
Uczniowie pracowali pod opieką Pani Magdaleny Kieli.
A oto prace konkursowe
11 listopada
11 listopada to święto państwowe, obchodzone jako Narodowy Dzień Niepodległości. W naszej szkole dzień ten uczciliśmy 10 listopada, ale inaczej niż zwykle. Piosenka patriotyczna w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno- instrumentalnego i szkolna rywalizacja w konkursie wiedzy o tych wydarzeniach – o początkach II Rzeczypospolitej, pokazała, że tematyka ta jest znana i naszym gimnazjalistom. Bezkonkurencyjna w tych zmaganiach okazała się Julia Budynek z III D, Bartek Magiera z II B oraz Barbara Drabczyk z III i, którzy zajęli odpowiednio II i III miejsce. Wyróżnieni zostali też pozostali finaliści- Jerzy Ciecierski z klasy I A , Zuzanna Podlas z III A oraz Kacper Kolenda z III F. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zmagań konkursowych .
Małgorzata Szemlij
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
z życia szkołyW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w formie dotacji na zakup książek do biblioteki. Dzięki temu księgozbiór został wzbogacony o atrakcyjne nowości wydawnicze.
Po szerokiej konsultacji z uczniami przy wyborze książek wzięto pod uwagę zainteresowania czytelników,ich opinie,sugestie i konkretne propozycje. Pełna oferta czytelnicza jest dostępna w "KĄCIKU NOWOŚCI WYDAWNICZYCH" w bibliotece .
Biblioteka zaprasza i życzy miłej lektury .
Książka wzbogaci twoje życie!
Józefa Łączek
Strona 1 z 90 1 2 3 4 > >>
Szkola 2.0
Losowa Fotka
16.jpg
16.jpg
Turniej Przyrodniczo - Kulinarny w Stargardzie
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Grudzień 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo
Telefon zaufania
Telefon zaufania
Dopalacze
Telefon zaufania