Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Sierpień 28 2015 16:40:53
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2014/2015
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
WSO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
Podsumowanie II edycji akcji „Pomocna dłoń”
z życia szkołyW tym roku szkolnym do nagrody zostało nominowanych aż 13 osób działających w szkolnym kole wolontariatu. Zgłoszenia kandydatów dokonała Pani Małgorzata Prawucka – szkolna koordynatorka wolontariatu w naszej szkole. Nominowani do nagrody zostali: Marta Gnysińska, Julia Ziółkowska, Marta Jamińska, Natalia Rosłon, Milena Królikowska, Wiktoria Wyroślak, Aleksandra Kuszczyńska, Julia Jerzykowska, Aleksandra Sarna, Damian Naradzynkowski, Wiktoria Kaszuba, Aleksandra Jarmarkiewicz oraz Julia Wasilew.
Dnia 6 czerwca Kapituła akcji w składzie Dyrektor Szkoły, opiekun SU, pedagog szkolny oraz organizator akcji, po analizie kandydatur zadecydowała, że zwyciężczyniami tegorocznej edycji zostały Marta Gnysińska i Julia Ziółkowska. Dziewczyny podczas pobytu w gimnazjum aktywnie udzielały się w pracach na rzecz pomocy m.in. dzieciom z Domu Dziecka, współorganizowały Ogólnopolską akcję Białych Serc (protest przeciwko narkomanii), włączyły się w przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych dla uczniów naszej szkoły oraz przeprowadziły zbiórkę żywności w marketach choszczeńskich na rzecz najuboższych mieszkańców naszego miasta. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych odbyło się podczas uroczystego zakończenia roku klas trzecich w hali sportowej. Gratuluję zwycięzcom i niecierpliwie czekam na kolejną edycję akcji w przyszłym roku szkolnym.
Monika Grzeszata – szkolna koordynatorka akcji „Pomocna dłoń”
Nie pal przy mnie proszę!
z życia szkołyDnia 23.06.2015r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najlepszą zawieszkę na drzwi, którego głównym celem było kształtowanie u młodzieży postaw odpowiedzialności za własne zdrowie oraz wykształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy poprzez kreatywność plastyczną w ramach programu „Nie pal przy mnie proszę” pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Choszcznie.

Dyplomy za najlepszą pracę plastyczną i drobne upominki otrzymały:

Sandra Stolarz z klasy 3D
Julia Gąsiewicz z klasy 1 E
Dominika Kędys z klasy 1 I

Dyplom za wyróżniającą się pracę plastyczną oraz słodki upominek otrzymały:

Olga Kiela z klasy 2 E
Agata Jasiewicz z klasy 3B
Anita Buca z klasy 3B
Adrianna Zadka z klasy 2 F


Prace oceniła komisja w składzie: p. Magdalena Kiela, p. Agnieszka Kamela, p. Natalia Strzelecka oraz przewodnicząca SU Małgorzata Kamela.
Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy tym wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w realizację hasła konkursowego.
Ogromne podziękowania składamy także dla sponsora głównych nagród.
Opracowała: Natalia Strzelecka i Agnieszka Kamela
WAŻNE SPRAWY
Na gorącoSzanowni Rodzice, drodzy gimnazjaliści!!!!
Przypominamy, że koniec roku tuż, tuż, a niektórzy uczniowie nie dostarczyli jeszcze do sekretariatu legitymacji, aby uzupełnić na nich numer PESEL.
Jeśli tego nie uczynicie, Wasza legitymacja będzie nieważna.
Prosimy o jak najszybsze sprawdzenie legitymacji i uzupełnienie brakujących numerów!!!
Miłośnicy książek
z życia szkołyW II semestrze br. po raz pierwszy w naszej szkole rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Edukacyjny: „Czytam, bo lubię!”. Młodzież zainteresowana literaturą spotykała się w sali 7, by tu w poprawny pod względem językowym sposób podzielić się swoimi wrażeniami po lekturze wybranych książek. Największą popularnością cieszyły się takie bestsellery, jak: „Zostań, jeśli kochasz” Gayle Forman, „Gwiazd naszych wina” Johna Greena i „Dotyk Julii” Mafi Tahereh. Oprócz tego gimnazjaliści przeprowadzili akcję promującą znajomość bajek, m.in. rozwiesili na korytarzach utwory Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Ezopa z Frygii, Jeana de La Fontaine’a czy Iwana Kryłowa.
Opiekunki klubu, tj. p. Katarzyna Kręcisz, p. Małgorzata Szulc i p. Elżbieta Wareliś, serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych czytaniem uczniów na swoje zajęcia w przyszłym roku szkolnym!

Opracowanie: Elżbieta Wareliś
Fotograficzna gala
W październiku 2014 roku dyrektor Publicznego Gimnazjum w Choszcznie – p. Beata Wójcik – powołała zespół nauczycieli w składzie: p. Magdalena Kiela, p. Katarzyna Kręcisz, p. Elżbieta Wareliś i p. Ryszard Wyka, który miał się zająć organizacją I Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod honorowym patronatem Starosty Choszczeńskiego
i Burmistrza Choszczna. Rozesłano regulamin do wszystkich szkół podstawowych gminy Choszczno oraz wszystkich gimnazjów i szkół średnich powiatu choszczeńskiego.
Od października 2014 r. do kwietnia 2015 r. 14 nauczycieli z 9 szkół zgłosiło do rywalizacji w sumie 32 uczniów. Ci z kolei wykonali 73 zdjęcia
w trzech kategoriach tematycznych, tj.: Tajemniczy zakątek, Cuda natury, Zwierzaki – pysiaki. Nadrzędnym celem wszystkich tematów była promocja powiatu choszczeńskiego!

Dnia 10 czerwca 2015 r. na auli Publicznego Gimnazjum w Choszcznie spotkało się jury, które oceniło prace nadesłane przez uczestników.
W skład komisji weszli:
p. Anna Domańska – Starostwo Powiatowe w Choszcznie,
p. Łukasz Młynarczyk – Urząd Miejski w Choszcznie,
p. Adam Ptaszyński – Studio Fotograficzne „Adach” w Choszcznie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 czerwca 2015 r. w gościnnych murach choszczeńskiego gimnazjum. Laureaci i uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk Starosty Choszczeńskiego – p. Adama Andriaszkiewicza, Wicestarosty – p. Wioletty Kaszak, Wiceburmistrza Choszczna – p. Magdaleny Sieńko i Dyrektora Szkoły – p. Beaty Wójcik.
Środki na zakup upominków przekazali Starosta Choszczeński – p. Adam Andriaszkiewicz i Burmistrz Choszczna – p. Robert Adamczyk.

A oto wyniki konkursu:
Wiosna w Przelewicach
z życia szkołyDnia 29 maja 2015r. uczniowie z trzech klas pierwszych , tj. I a, I ei Ii, pod opieką nauczycielek – p. Katarzyny Kręcisz, p. Anety Marczewskiej, p. Elżbiety Formelii p. Elżbiety Wareliś– udali się na jednodniową wycieczkę do Przelewic. Atrakcją tej miejscowości jest ogród dendrologiczny, którego zasoby liczą około 1200 gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych.
Uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie od pałacu, gdzie od pani przewodnik usłyszeli historię dawnych właścicieli. W XIX wieku byli to m.in. August Heinrich von Borgstede, który w posiadłości wybudował pałac i założył park angielski oraz Augusta Arend, która otrzymała ten majątek od księcia Augusta Pruskiego z rodu Hohenzollernów jako zabezpieczenie dla ich wspólnych, nieślubnych dzieci. W 1923 roku w istniejącym już parku nowy właściciel
– Conrad von Borsig– założył ogród dendrologiczny. Oprócz tego gimnazjaliści usłyszeli wiele ciekawostek o życiu niemieckiej magnaterii, np. od czego zależała wielkość domu (od liczby przyjmowanych gości), dlaczego spano w szlafmycach i rękawiczkach (zimą temperatura w pokojach państwa wynosiła 10-11 stopni, a u służby – 5-6 stopni), dlaczego kuchnia mieściła się w piwnicy (tu latem było najchłodniej, a gotowano na piecu; obok też znajdowały się spiżarnie).
Z kolei przed pałacem uczniowie mogli podziwiać przechadzające się na wolności liczne pawie indyjskie. Następnie gimnazjaliści przeszli jedną z trzech możliwych tras o wymownej nazwie „Trasa tysiąca barw”.
Na przestrzeni prawie 4 km zobaczyli Ścieżkę Różaneczników, Źródlisko czy Ogród Skalny. Zdecydowanie największe emocje wzbudziły pięknie kwitnące krzewy, dlatego co chwilę trzeba było robić przystanek, aby i chłopcy, i dziewczęta mogli sobie zrobić zdjęcia na tle kwitnących roślin. Niezbyt męczący marsz zakończył się na polanie, gdzie dla młodzieży przygotowano ognisko.
Założone cele wycieczki na pewno zostały zrealizowane. Uczniowie wiedzą, jak wygląda tzw. ogród angielski, potrafią też rozpoznać wybrane gatunki roślin i zwierząt.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Mistrzowska adaptacja „Zemsty”
z życia szkołyDnia 25 maja br.klasy 1a, 1 c, 1d, 1 e, 1f, 1 i, 2a, 2e, 2g, 2h, 3d i 3g obejrzały na auli komedię autorstwa hr. Aleksandra Ferdry pt. „Zemsta”
w wykonaniu zespołu teatralnego „Pod strzechą” z Gimnazjum w Krzęcinie. Obsada składała się z uczniów i ich nauczycieli, a byli to:Cześnik Maciej Raptusiewicz – p. Agnieszka Leciejewska i p. Marcin Michta, Rejent Milczek – p. Paweł Szuber, Józef Papkin – Oliwia Jarecka, Klara Raptusiewiczówna
Nadia Stasiak, Wacław Milczek – Jakub Szylak, Podstolina Hanna Czepiersińska– p. Sandra Żuk, Dyndalski– Wojciech Staszczyk, Śmigalski
Oskar Grabiec, murarze – Agata Schiffer i Patryk Łassa.Całość mistrzowsko wyreżyserowała polonistka – p.Barbara Biesiada, a urokliwą scenografię przygotowała nauczycielka historii – p. Małgorzata Matuszak. Sztuka wystawiona na wzór Comédie-Française spotkała się z przychylnym odbiorem choszczeńskich gimnazjalistów.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś
Miłosne wyznania
z życia szkołyChoć dyplomy rozdano w lutym, warto, aby czytelnicy strony internetowej naszego gimnazjum poznali laureatów tegorocznego– X Szkolnego Konkursu na Kartę Walentynkową.
Są to:
Monika Nikorowicz, I c –I miejsce
Aleksandra Misiura, I c i Krzysztof Woźniak, II c –II miejsce
– ex aequo

Marta Jamińska,III a,Marcelina Michałowska, I a
i Marysia Wiewiórkowska, I i – III miejsce – ex aequo
Wystawę na korytarzu szkolnym w głównym budynku uświetniły również laurki następujących uczniów:
Marta Brzezińska, III b, Rafał Brzęczkowski, II c, Anita Buca, III b,
Kasia Doncer, II f, Ada Dziemian, I b, Sandra Górska, Ic,
Martyna Grabarczyk, III a, Ania Grabowska,Ic,Agata Jasiewicz, III b
Daria Juszczyk, III b, Klaudia Kałuża, I d, Kaja Kamińska, I e,
Dominika Kędys, Ii, Kacper Kłosowiak, II a, Zosia Kucharska, I e,
Laura Matuk, III b, Wioleta Mgłowska, II h, JuliaMiciul,IId,
Andżelika Nalewska, I e, Remik Rataj, II c, Piotrek Rydz, II g,
Weronika Siwko, II h, Kasia Sosnowska, III d, Sandra Stolarz, III d,
Estera Szeliga, II g, Kasia Szkolnicka, III a, Nikola Wachowicz, I c,
Ola Wadecka, III a i Ewa Zarzecka, II h.

Karty walentynkowe, jak co roku, oceniała komisja w składzie: przewodniczący – Wicedyrektor Szkoły – p. Zdzisława Saran oraz członkowie: p. Magdalena Kiela, p. Małgorzata Szulc i p. Elżbieta Wareliś.
Wspaniałe upominki dla wszystkich uczestników konkursu przekazała
p. Emilia Szuba ze Stargardu Szczecińskiego – Kierownik Apteki „Centrum zdrowia” przy ul. Bohaterów Warszawy 26 w Choszcznie.
Oprócz tego nagrody dla laureatów w formie bezpłatnych bonów na usługę przekazały właścicielki choszczeńskich zakładów fryzjerskich, tj.:
p. Aneta Reichenbach (mama Martyny Grabarczyk z klasy I a), ul. B. Chrobrego 2 a
p. Anna Felusiak, ul. Grunwaldzka 34 b
p. Małgorzata Felusiak, ul. Piastowska 2
p. Anita Wieczorek, ul. Wolności 17

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Reforma podręcznikowa – harmonogram wprowadzania zmian
Na gorącoReforma podręcznikowa – harmonogram wprowadzania zmian

Informacja - plakat dla rodzców
KONKURS MITOLOGICZNY
z życia szkołyDrawieńskie gimnazjum po raz drugi rozpisało konkurs wiedzy
nt. mitologii greckiej. Od marca przygotowywały się do niego trzy reprezentantki naszego gimnazjum, by 17 czerwca 2015 r. zmierzyć się z rówieśnikami z gimnazjów powiatu choszczeńskiego. Uczennice z klasy II „h” spisały się na medal i w klasyfikacji zespołowej wywalczyły dla naszej szkoły
zaszczytne I miejsce! Zwyciężczynie konkursu to: Natalia Rudawska – I miejsce w klasyfikacji indywidualnej, Anna Szatkowska – II miejsce i Wiktoria Kujawa – V miejsce. Dziewczęta z rąk Dyrektora Gimnazjum Publicznego im. Saperów Polskich w Drawnie – pana Jana Urbanowskiego – otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie i Dyrekcję Drawieńskiego Parku Narodowego. Za organizację imprezy odpowiedzialne były panie Izabela Kowalczyk – nauczycielka języka polskiego i Elżbieta Koziorowska – nauczycielka geografii, które nie tylko opracowały zadania, ale także zadbały o to, aby rywalizacja młodzieży przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś
Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2015/2016
Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2015/2016 odbędą się we wtorek 16.06.2015r. na 2 i 3 godzinie lekcyjnej.
Oto kandydaci:
1. Kinga Karbowska – 1a
2. Katarzyna Hoffer – 1a
3. Martyna Grabarczyk – 1a
4. Kinga Rożnowska – 1b
5. Zuzanna Leszczyńska – 1b
6. Marianna Pietkiewicz – 1b
7. Dominik Szymczak – 1b
8. Julia Błaszczyk – 1b
9. Adrianna Dziemian – 1b
10. Filip Kacprzak – 1c
11. Julia Budynek – 1d
12. Agnieszka Szydłowska – 1e
13. Kaja Kamińska – 1e
14. Julia Gąsiewicz – 1e
15. Daria Wolniak – 1e
16. Weronika Kaczor – 1e
17. Sandra Jarmuła – 1f
18. Jan Follendorf – 1f
19. Bartosz Kłodawski – 1f
20. Tomasz Wróblewski – 1h
21. Konrad Miszkiewicz – 1h
22. Małgorzata Hładoniuk – 1h
23. Łukasz Sobala – 1h
24. Barbara Drabczyk – 1i
25. Dominika Kędys – 1i
26. Karol Błażejewicz -1i
27. Mikołaj Sitek – 1i
28. Klaudia Tukindorf – 2a
29. Aleksandra Maligłówka – 2a
30. Agnieszka Małolepsza – 2a
31. Kacper Kunowski – 2c
32. Katarzyna Filas – 2d
33. Patrycja Jabłońska – 2d
34. Julia Miciul – 2d
35. Hanna Krowicka – 2f
36. Piotr Rydz – 2g
37. Sylwia Sieniawska – 2h
38. Martyna Wiącek – 2h
39. Weronika Siwko- 2h
40. Anna Szatkowska – 2h
41. Ewa Zarzecka – 2h
Strona 1 z 76 1 2 3 4 > >>
Sponsor serwera
Szkola 2.0
Losowa Fotka


POKONAĆ ORTOGRAFIĘ 2009
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Sierpień 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo