Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Maj 29 2017 11:32:38
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2016/2017
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole


Ostatnie Artykuły
Regulamin Rady Rodzi...
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
Bezpieczeństwo w szkole
Skład Samorządu Uczn...
Szczęśliwy numerek
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
POMAGANIE JEST TRENDY
Dnia 22 maja 2017r. członkowie koła teatralnego „Na chwilę”, działającego przy Publicznym Gimnazjum w Choszcznie, zaprezentowali uczniom przedstawienie, którego tytuł i motto zaczerpnięto ze słów piosenki „Pomaganie jest trendy”.
Zamysłem prezentacji było przybliżenie widzom problemów, z jakimi spotykamy się na co dzień, bo przecież samotność, odrzucenie czy ubóstwo mogą dotyczyć każdego. Akcja sztuki rozgrywa się w dwóch równoległych światach, niebie greckich bogów i na ziemi. Rola bogów jest nieco inna niż powszechnie znana z mitologii. W przedstawieniu „Pomaganie jest trendy” bogowie próbują ingerować w losy ludzi, pokazując im, jaką drogę wybrać, by godnie żyć.
Młodzi aktorzy zaprezentowali problem w lekkiej formie, w myśl zasady: „Bawiąc, uczyć”. Trudne sytuacje pokazali w humorystyczny sposób, pozostawiając widzowi miejsce na własne przemyślenia i wyciąganie wniosków. Były również momenty refleksji, które towarzyszyły piosence przewodniej „Pomaganie jest trendy” czy piosence „Jeżeli miłość jest” w wykonaniu Magdy Umer. Mocnym akcentem okazała się prezentacja pokazująca potworności naszego świata, w trakcie której uczennica recytowała własnoręcznie napisany wiersz, zachęcający do otwartości i wielkiego serca.
Tenisowe skukcesy
tenisDoskonale spisał się uczeń klasy II A Mateusz Kowalski na Otwartych Mistrzostwach Choszczna w Tenisie Stołowym (Hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Choszcznie; 6.05.2017r.). Mateusz zajął III miejsce w swojej kategorii ustępując swoim kolegom z turniejów klubowych województwa zachodniopomorskiego, Dawidowi Zelkowi i Kacprowi Pyrze ze Świdwina.
Spośród swoich rywali z powiatu choszczeńskiego okazał się najlepszy.
Przypomnijmy, że Mateusz na co dzień reprezentuje klub ATS Stargard w rozgrywkach ligowych szczebla wojewódzkiego.

Opiekun szkółki tenisa stołowego "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

zdjęcia do obejrzenia w galerii
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie
z życia szkołyW dniach 26 i 27 kwietnia gościliśmy w naszych progach nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie, którzy spotkali się z uczniami wszystkich klas III.
Celem spotkań było przedstawienie oferty kształcenia na rok szkolny 2017/2018.
Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie oferuje naukę dla absolwentów gimnazjum w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum Budowlanym, Technikum Handlowym, Technikum Ochrony Środowiska oraz Branżowej Szkole I Stopnia w klasie ślusarz i w klasie wielozawodowej.
Nauczyciele spotkali się z miłym przyjęciem ze strony uczestników spotkań, którzy wykazali zainteresowanie przedstawioną ofertą jednej ze szkół ponadgimnazjalnych.

zdjęcia do obejrzenia w galerii
Tenisowe skukcesy
tenisTrzy medale, dwa srebrne i brązowy, w trzech turniejach tenisa stołowego zdobył Mateusz Kowalski, uczeń klasy II A Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, absolwent "Trójki", od przeszło dwóch lat występujący w barwach ATS Stargard. Mateusz jest czołowym zawodnikiem spośród tenisistów stołowych zgromadzonych wokół klubów: SALOS Szczecin, ATS Stargard, Arabeska Pławno, Pełczyce i Będargowo ).
Bracia Mateusz i Łukasz Kowalscy, Grzesiu Basisty oraz Michał Iwanyk (LO Choszczno) w swoich klasach rozgrywek nie mają sobie równych w Choszcznie.
Mateusz zdobył:
srebrny medal w Feryjnym Turnieju Tenisa Stołowego w Stargardzie (17.02.2017r.).
srebrny medal w Turnieju w Choszcznie - "Ferie 2017"
brązowy medal w Feryjnym Turnieju w Pławnie - 25.02.2017r.

Nie do przecenienia jest ogromny wkład Mateusza w szkolenie brata Łukasz i Grzesia Basisty (obaj z klasy V A) reprezentujących "Trójkę".


Gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów.
zdjęcia do obejrzenia w galerii
Konstytucja 3 maja
Dnia 3 maja 1791 r. w Polsce została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa. Głównymi jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze i nadzieją na silną władzę królewską. Była próbą ratowania Rzeczypospolitej.
Z tej okazji w czwartek 27 kwietnia 2017 roku w naszej szkole uczniowie klas I-III rywalizowali w konkursie „ Konstytucja 3 maja i jej czasy”. Najlepsi w tych zmaganiach to: Maciej Olszewski z klasy III D, Gracjan Rodykow z II D, Wiktor Kaczmarczyk I D. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z konkursu.

Małgorzata Szemlij

zdjęcia do obejrzenia w galerii
WYWIADÓWKA
Szanowni Rodzice!!!! W ramach Pierwszego Poniedziałku Miesiąca 08 maja br. o godz. 16:00 zapraszamy na ostatnie zebrania w tym roku szkolnym. Wychowawcy będą oczekiwać na Państwa w wyznaczonych klasach, natomiast pozostali nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim.
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W dniu 6 kwietnia 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum brali udział w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów w Kaliszu Pomorskim. Wzięło w nim udział 47 uczestników z 10 gimnazjów: Choszczna, Drawna, Drawska Pomorskiego, Ińska, Kalisza Pomorskiego, Mirosławca, Suchania, Recza, Wałcza oraz Krzęcina. Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej oraz ustnej. Pierwsza pozwalała na wyłonienie 5 finalistów, którzy później musieli udzielić odpowiedzi podczas części ustnej. Ostatecznie klasyfikacja prezentowała się następująco: I miejsce- Julian Kędys z klasy 3 I, II miejsce-Wiktoria Trembowska- uczennica gimnazjum z Ińska i III miejsce- Julia Kwiatkowska z klasy 3F. Pierwsze miejsce zostało nagrodzone biletem na warsztaty językowe w Londynie, na które zwycięzca pojedzie razem z uczniami klasy dwujęzycznej w maju tego roku. Finalistom należą się gratulacje, podobnie zresztą jak wszystkim uczestnikom, ponieważ test nie należał do najprostszych. Celem konkursów językowych jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności językowych uczniów w zakresie języka angielskiego, popularyzacja i rozwijanie w uczniach poczucia wartości i wiary we własne możliwości językowe.
Joanna Jandy, Urszula Niewinczana
BYLIŚMY NA WESELU!
Dnia 29.03.2017r. jako członkowie koła teatralnego z naszej szkoły wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt. „Wesele” S. Wyspiańskiego.
Spotkaliśmy się około godziny 8.00 i wyjechaliśmy z Choszczna. Podróż minęła dość szybko i po godzinie znaleźliśmy się przed budynkiem teatru. Spektakl rozpoczął się o 10.00. Adaptacją i reżyserią dzieła Wyspiańskiego zajęła się p. Agata Biziuk. Profesjonalna gra aktorska, połączona z minimalistyczną scenografią, przygotowaną przez Katarzynę Pielużek, zaowocowała genialnym widowiskiem, zaskakując widzów efektami specjalnymi czy ruchomą konstrukcją sceny, która pomagała naszej wyobraźni przenieść się w różne miejsca wydarzeń. Kostiumy, również przygotowane przez Katarzynę Pielużek, nawiązywały do strojów współczesnych, pokazując tym samym ponadczasowość spektaklu. Należy zwrócić też uwagę na choreografię (Anita Podkowa) i oprawę muzyczną (Piotr Klimek), które w tym przedstawieniu odegrały znaczącą rolę. Oglądając sztukę, odnosiliśmy wrażenie, że jesteśmy gośćmi wesela i znajdujemy się w centrum wydarzeń, bo granica między aktorami a widzami w sposób naturalny została zatarta.
Po tej wspaniałej uczcie dla zmysłów wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez jednego z aktorów, Mikołaja Kwiatkowskiego. Podczas zajęć mogliśmy spróbować swoich sił w improwizacji. Doskonaliliśmy również umiejętności związane z ruchem scenicznym. Z pewnością wykorzystamy je w przygotowaniu kolejnych spektakli. Pan Mikołaj udzielił nam także wielu niezbędnych wskazówek, dotyczących warsztatu aktora.
Około godziny 15.00 rozbawieni i przejęci wróciliśmy do Choszczna.
Do tej pory wszyscy miło wspominamy to wydarzenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Zuzanna Jaskulska 2e
II POWIATOWY KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU OBCYM
30.03.2017 roku w auli naszego gimnazjum odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Obcym dla wszystkich gimnazjalistów z naszego powiatu. Uczestnicy, którzy skorzystali z zaproszenia byli oceniani przez jury w składzie: Pani Beata Wójcik, dyrektor naszego gimnazjum, Pani Renata Bielaniuk, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Suliszewie, Pan Łukasz Młynarczyk, kierownik działu promocji urzędu miejskiego w Choszcznie. Przewodniczącym jury był dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie Pan Włodzimierz Kubacki. Po burzliwych obradach przewodniczący ogłosił wynik konkursu. IV miejsce zostało przyznane Izabeli Pióro, reprezentantce gimnazjum w Lubianie, III miejsce zajęła Sara Nowak z Lubiany, II Wiktoria Spieler z Recza natomiast I miejsce zajęła już drugi rok z rzędu Wiktoria Pałasz, uczennica naszego gimnazjum. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy!!! Organizatorzy konkursu, Pani Wioletta Kołodziejska i Artur Niedzielski dziękują za przyjęcie zaproszenia i wzięcie udziału w konkursie. Wielkie podziękowania należą się również sponsorom nagród: Burmistrzowi Miasta i Gminy Choszczno, Panu Robertowi Adamczykowi, Wójtowi Gminy Krzęcin, Panu Bogdanowi Brzustowiczowi oraz Zarządowi Powiatu Choszczna oraz Radzie Rodziców Publicznego Gimnazjum. Natomiast Pani Magdalenie Kieli dziękujemy za dekorację sceny.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu udostępnionych dzięki uprzejmości pracowników Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

zdjęcia do obejrzenia w galerii
Artur Niedzielski
Konkurs poezji patriotyczno-religijnej
"Ojczyzna jest naszą matką ziemską.
Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.
Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.
Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej".

Jan Paweł II
O tym właśnie, co wybrzmiało w słowach naszego wielkiego Papieża przypomina nam co roku Konkurs poezji patriotyczno-religijnej organizowany przez Akcję Katolicką parafii Narodzenia NMP
w Choszcznie. Kolejny juz raz w sobotę 1 kwietnia o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Nr 2 przedstawiciele różnych grup wiekowych słowem wychwalali Ojczyznę.
Nasza szkoła również miała swoich przedstawicieli: Julia Budynek z klasy III d, Nikola Wachowicz
z IIIc, Zofia Żuromska z I h i Singh Chandni z I d. Uczennice recytowały wybrane przez siebie utwory a jury doceniło wyróżnieniem wiersz Juliana Tuwima - Modlitwa II Kwiaty Polskie zaprezentowany przez Julię Budynek. Trzecim miejscem nagrodziło utwór Władysława Bełzy - Mowa Polska wykonany przez Singh Chandni. Podczas obrad jury mogliśmy duchowo przygotować się do zbliżającej się 100 -ej rocznicy Objawień Fatimskich dzięki projekcji filmu pt. Trzynasty dzień . Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Gratulacje!!!!
Jańczy Laura
Żywa lekcja przyrody
z życia szkołyDnia 13 marca 2017r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja przyrody na żywo poświęcona ptakom. Opiekun pierzastych stworzeń barwnie i ciekawie opowiadał o swoich podopiecznych. Można było usłyszeć, jakie są podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi grupami ptaków. Pokazał nam także ich piękno i uzmysłowił gimnazjalistom, jak ważną rolę spełniają one w przyrodzie. Mogliśmy podziwiać sowy, sokoła oraz jastrzębia. Poznaliśmy poszczególne elementy ich budowy, zwyczaje. Z zafascynowaniem patrzyliśmy na przedstwicieli drapieżnych ptaków, które na codzień są dla nas nieosiągalne. To było niesamowite spotkanie z przyrodą. Nad sprawną organizacją tej lekcji w naszej szkole czuwała pani Katarzyna Fabjanowska.
Strona 1 z 95 1 2 3 4 > >>
Szkola 2.0
Losowa Fotka
IMG_1138.JPG
IMG_1138.JPG
Starlsund
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Maj 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo
Telefon zaufania
Telefon zaufania
Dopalacze
Telefon zaufania