Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Kwiecień 20 2014 05:10:16
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2013/2014
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
WSO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel/fax 0957657171
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
Życzenia Świąteczne
PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA
Na gorącoSzanowni Rodzice i Absolwenci!!!!!!!
Informujemy, że Dzień Otwarty odbędzie się 14 kwietnia 2014 roku. Od godziny 16:00 wychowawcy i pozostali nauczyciele będą czekali na Was w swoich gabinetach lub pokoju nauczycielskim.
Następne spotkania odbędą się 14 maja br. o godzinie 16:00 podczas zebrań klasowych.
Szkolne Radio
z życia szkołyW środę 16.04.2014r. ”Szkolne Radio” odtwarzać będzie różne adaptacje utworu „Wiosna” Antonio Vivaldiego, aby wprowadzić wiosenny nastrój na korytarzach naszej szkoły.
Antonio Vivaldi był włoskim skrzypkiem i kompozytorem, który w Amsterdamie w 1725 roku skomponował „Cztery pory roku” czyli cykl 4 koncertów skrzypcowych. Są one wybitnym przykładem muzyki ilustracyjnej.
Samorząd Uczniowski
SUKCESY NA POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
27 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowało osiemnaścioro biegaczy i biegaczek. Zawodnicy startujący w zawodach mieli okazję ścigać się przy doskonałej pogodzie i ciekawej, choć bardzo długiej trasie. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1200 m i 2000m.Chłopcy 1500m i 2500m.Co wymagało odpowiedniego przygotowania. Do Finałów Wojewódzkich awansowało dwunastu uczniów naszej szkoły.
1. Radelicka Sara
2.Czyżak Nikola
3.Garbicz Monika
4.Kosakowska Iweta
5.Głos Marcelina
6.Jasiukiewicz Aleksandra
7.Kosakowska Katarzyna
8.Mańka Justyna
9.Popielarczyk Bartosz
10.Worach Oskar
11.Depcik Kewin
12.Worach Rafał

Magdalena Masło
Międzyszkolny Konkurs poezji i prozy religijnej
„Wiersz jest spełnioną miłością pragnienia, które pozostaje pragnieniem”
Rene Char

Doskonały dowód na to, że poezja jest spełnieniem pragnień, także młodego człowieka dają Uczniowie naszego Gimnazjum, którzy znajdują wśród wielu zajęć czas na to, aby pochylić się nad czymś więcej. Pochylić się nad twórczością wybitną i nieprzemijalną.
Uczennice Lida Kiela i Jagoda Wolnik 11 marca 2014r. reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie poezji i prozy religijnej w Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinie.
Talent i własna interpretacja zostały docenione przez jury i nagrodzone II miejscem Jagody Wolnik za wiersz „Modlitwa” K.C.Norwida oraz wyróżnieniem Lidii Kiela za wiersz „Ojcze Nasz” K.Ujejskiego.
Kolejnym konkursem poezji nam bliskiej bo tej, która wyszła spod pióra naszego Papieża był II Konkurs poezji Jana Pawła II organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie.
Społeczność Gimnazjum reprezentowały cztery uczennice Marcelina Głos w utworze „Żal”,
Oliwia Siewior w utworze „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, Emilia Krupa w fragmentach utworu „Pieśń o Bogu ukrytym” oraz Klaudia Tuszyńska w pięknym utworze nawiązującym do miłości Ojczyzny zatytułowanym „Do sosny polskiej”. To właśnie ten utwór wykonany przez Klaudię Tuszyńską został doceniony przez jury i otrzymał nagrodę I miejsca. Wyróżniona została również Emilia Krupa za wykonanie fragmentów „Pieśni o Bogu ukrytym”
To wspaniałe dotknięcie odrobiny nieba, poszukiwania tego co cenne i doświadczania tego co piękne kryje się w poezji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach twórczości Polskich Wieszczów.
Laura Jańczy
WYNIKI I ETAPU SZKOLNEGO KONKURSU LIGA MATEMATYCZNA.
Dnia 28 marca 2014r. obył się pierwszy etap konkursu LIGA MATEMATYCZNA. Opiekunami konkursu są nauczyciele matematyki, panie: Magdalena Parla, Dorota Łyko, Magdalena Bajbuła. Uczniowie na trzech poziomach rozwiązywali testy. Zadania dotyczyły własności figur płaskich, obliczania ich pól i obwodów. W tym etapie najlepiej spisali się:
KLASY III
1. Kacper Marciniak 3 E
2. Łukasz Wolski 3 A
3. Dawid Marańda 3 H


KLASY II
1. Gustaw Rutkowski 2A
2. Michał Iwanyk 2C
3. Katarzyna Kopczyńska 2C


KLASY I
1. Anna Szatkowska 1 H
2. Kacper Bajbuła 1 B
3. Dominik Groblica 1 H
4. Jakub Wojtowicz 1 H


Do drugiego etapu zapraszamy już w piątek 11 kwietnia 2014r po trzeciej godzinie lekcyjnej do auli naszej szkoły. Zadania będą dotyczyły działu: WYRAŻENIA ALGEBRAICZNE.
Zapraszamy i życzymy powodzenia.
Organizatorzy.
Konkursy kampanii edukacyjno-profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Na gorąco1 kwietnia nasza szkoła wystartowała w największej ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł pod hasłem TERAZ TWÓJ CZAS. Kampanijne zadania w 2014 roku realizują zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, a także dorośli, a więc cała społeczność lokalna! W projekcie biorą udział setki zaangażowanych gmin z całej Polski, podejmując aktywną profilaktykę.
I my nie chcemy pozostać obojętni, dlatego też w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"; zapraszamy wszystkich chętnych gimnazjalistów do udziału w konkursach, gdzie czekają atrakcyjne nagrody.
Szczegóły dotyczące konkursów znajdziecie w zakładce "Zachowaj Trzeźwy Umysł", a chętnych do udziału w nich prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym p. Martą Janzen lub p. Agnieszką Kamelą.
W ramach kampanii edukacyjno-profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł zostanie przeprowadzone badanie ankietowe pt. " Młodzi i substancje psychoaktywne 2014" wśród uczniów klas II, które ma na celu zweryfikowanie przekonań i wiedzy o szkodliwości substancji psychoaktywnych. Badając młodzież gimnazjalną, będziemy skupiać się na pomiarze zjawiska używania substancji psychoaktywnych oraz problemie dostępności tych substancji.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach i ŻYCZYMY POWODZENIA.
XIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Już po raz trzynasty uczniowie Publicznego Gimnazjum w Choszcznie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, prezentując swoje umiejętności.
Jury, w skład którego weszli: p. B. Wójcik- przewodnicząca, p. A. Stecyszyn, p. K. Kręcisz, p. M. Bazan, oceniało talent interpretacyjny, umiejętności dykcyjne, dobór repertuaru. Dziesięcioro uczestników, pokonując tremę, zaprezentowało zebranej w auli publiczności po dwa utwory (fragment prozy i wiersz).
Najlepszymi okazały się: I miejsce- Jagoda Wolnik
II miejsce- Lidia Kiela
III miejsce- Iga Raczyńska
IV miejsce- Anna Zakrzewska

Ponadto Karolina Kamela otrzymała wyróżnienie.
Cztery najlepsze recytatorki będą reprezentowały szkołę w konkursach, organizowanych na terenie gminy i województwa.
Gratulujemy!
REKOLEKCJE
Na gorącoOd poniedziałku, tj. 31 marca w Publicznym Gimnazjum rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które będą trwały do środy 02.04. Uczniowie spotykają się z wychowawcami w szkole przed godziną ósmą i razem udają się do kościoła. Spotkania rekolekcyjne kończą się o godzinie 10-tej. O godzinie 10:30 są odwozy.
KONKURS PIOSENKI MIŁOSNEJ
z życia szkołyCzym jest miłość? Powiedz serce!
Czym jest miłość? Szepnij skrycie!
To dwie dusze, a myśl jedna,
to w dwóch sercach jedno bicie.

Kolejny już raz w historii Publicznego Gimnazjum obył się Konkurs Piosenki Miłosnej „Od serca do serca”. Przed liczną publicznością w szczególnym repertuarze -w piosenkach pełnych uczucia- zaprezentowali się soliści i zespoły, którzy pochwalili się nie tylko zdolnościami wokalnymi. Zaprezentowali się również jako wyśmienici muzycy grający na gitarach i perkusji.
Czy święta krajów anglojęzycznych są dla nas wartościowe?
Dnia 26 marca 2014r. odbyła się w naszym gimnazjum publiczna prezentacja projektu edukacyjnego, wykonanego przez uczniów klas 2a, 2b, 2d i 2f.W projekcie wzięło udział 15 uczniów. Ich zadaniem było zgromadzenie informacji, legend i podań na tematy różnych świąt krajów anglojęzycznych. W tym roku uczniowie mogli wylosować wykonanie prezentacji multimedialnej na temat takich świąt jak: Walentynki, Święto Dziękczynienia w USA, Halloween, Wielkanoc i Boże Narodzenie w Anglii. Każda prezentacja połączona była z degustacją ciast według tradycyjnych przepisów amerykańskich i angielskich, dlatego mogliśmy spróbować tego, czego normalnie w Polsce nie jadamy. Było więc ciasto wielkanocne z polewą marcepanową, bożonarodzeniowe ciasto czekoladowe, walentynkowe chocolate fudge, jabłecznik ze święta Thanksgiving Day oraz przebój halloweenowe- paluchy czarownicy .Oprócz uczestników prezentacji, gościliśmy także rodzica uczennicy z naszej szkoły, panią pedagog Martę Janzen oraz nauczycielkę j. angielskiego Aldonę Woźniak. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, ze było smacznie i ciekawie, a młodzi ludzie po raz kolejny udowodnili, że na technice i kulinariach znają się najlepiej! Gratuluję im zatem i dziękuję za owocną współpracę, a przyszłych drugoklasistów zapraszam na projekt za rok. Nagrodą za udział w projekcie są oceny celujące z mojego przedmiotu.
Monika Grzeszata –opiekun projektu.
Zapraszam do galerii
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>
Sponsor serwera
Najlepsza szkola
Szkola 2.0
Losowa Fotka
_DSC6485.JPG
_DSC6485.JPG
Otwarcie Galerii Szkolnej
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Kwiecień 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo