Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Listopad 29 2015 16:05:01
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2015/2016
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole


Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
„Balladyna” inaczej
z życia szkołyTeatr Muzyczny „T-Art” z Wrocławia specjalizuje się w muzycznych adaptacjach lektur szkolnych. Zespół w swoim repertuarze posiada uwspółcześnione wersje takich książek, jak: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Szatan z siódmej klasy” czy „Skąpiec”.
Dzisiaj (24.11.2015 r.) uczniowie naszej szkoły na deskach Choszczeńskiego Domu Kultury mogli prześledzić losy Balladyny, tytułowej bohaterki najsłynniejszej tragedii Juliusza Słowackiego. Spektakl, reżyserowany przez Mikołaja Waubisheta, obejrzało dzisiaj aż 11 klas, tj. 2b, opiekun: p. M. Iwon-Sikora, 2e – p. U. Niewinczana, 2g – p. J. Jandy, 2h – p. E. Wareliś, 2i – p. M. Bajbuła, 3a – p. B. Ukleja, 3b – p. A. Piskuła, 3c – p. M. Bazan, M. Matysiewicz i Z. Starostka, 3d – p. D. Muszyńska, 3e – p. M. Masło, 3f – p. S. Cabaj, 3g – p. M. Szulc i 3h – z p. E. Widła.
Nowoczesna forma przedstawienia oraz liczne piosenki sprawiły, że dość trudny tekst z kanonu lektur obowiązkowych stał się bardziej zrozumiały dla naszych gimnazjalistów.
Oprac.: E. Wareliś
Interaktywne warsztaty filmowe
z życia szkołyDnia 17 listopada br. w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się lekcja filmowa przygotowana przez artystów z Teatru „Show” z Wrocławia. W zajęciach zatytułowanych „Talent show – tajniki realizacji filmowej” wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 2e, 2f, 2h, 3c, 3h.
W trakcie warsztatów na scenie wraz z aktorami z powodzeniem zaprezentowali się uczniowie:
- ortografia: Martyna Grabarczyk, Daniel Romanowski;
- przyroda: Zuzia Jaskulska, Mateusz Sobacki;
- historia Polski: Konrad Dybała, Jonasz Chmura, Patrycja Eliasz;
- kulinaria: Filip Kacprzak, Szymon Majewski, Wiktoria Pałasz;
- karaoke: Agnieszka Szydłowska, Marianna Pietkiewicz;
- odważniki: Justyna Gwoździk, Jędrek Smoczyk, Kuba Franas;
- historia literatury: Bartek Szyszka, Sandra Jarmuła;
- pokaz mody – Julia Sobieraj, Oskar Pawelec
W roli „koła ratunkowego” wystąpiły kolejno: p. Agata Jamińska, ucz. Ewa Zarzecka
i p. Izabela Kowalczyk (z Drawna).
Oprócz choszczeńskiej młodzieży w warsztatach uczestniczyli także gimnazjaliści z Lubiany i Drawna.
Opiekę nad gimnazjalistami sprawowali następujący nauczyciele: p. Beata Gizińska, p. Monika Iwon-Sikora, p. Agata Jamińska, p. Katarzyna Kręcisz, p. Dorota Łyko, p. Grzegorz Lisiecki, p. Anna Maksymek, p. Monika Matysiewicz, p. Dominika Muszyńska, p. Elżbieta Olczak, p. Iwona Plaszczyk,
p. Anna Siedlikowska – Seklecka i p. Elżbieta Wareliś.
Koordynatorką całego przedsięwzięcia była p. Agnieszka Piskuła.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś
DLA NIEPODLEGŁEJ
10 listopada 2015 r. w naszej szkole została upamiętniona 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości to okazja by uczcić ten dzień śpiewem, wierszem oraz prezentacją multimedialną – Drogi do Niepodległej.
Małgorzata Szemlij

Zapraszamy do galerii
Muzyka na przerwach
Dnia 19.11.2015 r. w naszej szkolę na przerwach były puszczane polskie piosenki z lat 80-tych i 90-tych. Był to prawdziwy boom muzyki rockowej w naszym kraju, płyty Budki Suflera, Perfectu, Wilków sprzedawały się znakomicie. Na ich koncerty przychodziły tłumy. Powstawały też świetne teledyski. Oto nasz repertuar:
1. Paweł Kukiz&Piersi - Całuj mnie
2. Elektryczne Gitary - Co ty tutaj robisz
3. Lady Pank - Na co komu dziś
4. Budka Suflera - Jolka , Jolka pamiętasz
5. Budka Suflera - Za ostatni grosz
6. Perfect - Nie mogę ci wiele dać
7. Perfect - Autobiografia
8. Perfect - Nie płacz Ewka
9. T.Love - Chłopaki nie płaczą
10. Perfect - nie pokonani
11. Mr Zooob - Mój jest ten kawałek podłogi
12. Lombard - Przeżyj to sam
13. Lady Pank - Zawsze tam gdzie ty
14. Wilki - Na zawsze i na wieczność
15. Wilki - Baśka
Samorząd Uczniowski

Dyskoteka
Dnia 26.11.2015 r. w czwartek odbędzie się szkolna dyskoteka andrzejkowa!
Rozpocznie się o godzinie 17.00, wstęp kosztuje 2 zł. Uczniowie będą mogli brać udział w wróżbach przygotowanych przez SU. Po raz pierwszy będzie wybierany król i królowa dyskoteki. Życzymy miłej zabawy.
Samorząd Uczniowski

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
W dniu 23 listopada 2015 r. w poniedziałek będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Życzliwości. Prosimy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły o ubiór w kolorze żółtym. Wszyscy uczniowie, którzy będą w tym dniu ubrani na żółto będą zwolnieni z pytania oraz z niezapowiedzianych kartkówek.
W poniedziałek zostaną też ogłoszone wyniki konkursu na najżyczliwsze osoby w naszej szkole.
Pedagodzy szkolni i Samorząd Uczniowski
„Roman Dmowski i Józef Piłsudski- dwie wizje Polski”
Dnia, 04.11.2015 w filii Biblioteki Publicznej w Choszcznie nasi gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach „Roman Dmowski i Józef Piłsudski- dwie wizje Polski”, poprowadzonych przez pracownika Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie pana Grzegorza Czapskiego. Uczniowie nie tylko wysłuchali ciekawego wykładu, ale mieli też szansę sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadania z karty pracy. Wszyscy pracowali bardzo ciężko, co pokazują zdjęcia z tej nietypowej lekcji historii. Tak też rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Dnia Niepodleglości.
Małgorzata Szemlij
Śladami bohaterów lektury
Dnia 22 października 2015 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Poznania, aby bliżej poznać stolicę województwa wielkopolskiego i popatrzeć na miasto oczami bohaterów ,,Opium w rosole''.
O godzinie 8:00 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły. Podczas podróży chyba nikomu się nie nudziło. Każdy uczestnik wycieczki miał jakieś zajęcie. Niektórzy słuchali muzyki, inni czytali książkę, a pozostali rozmawiali ze sobą. Po przybyciu do Poznania udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego na lekcję muzealną- „W zaczarowanym świecie Słowian”. W jej trakcie przybliżono nam informacje dotyczące pochodzenia, wierzeń i obyczajów naszych przodków. Poznaliśmy zioła, jakich używali na co dzień oraz dowiedzieliśmy się wiele na temat bogów, w których wierzyli. Panie, prowadzące tę lekcję, dały nam do rozwiązania quizy. Najciekawsze okazały się zajęcia z mieszania ziół. Mogliśmy łączyć różne zapachy, a potem zawijać to w materiał, tworząc sakiewki z różnorodnym suszem. Następnie udaliśmy się na spacer śladami bohaterów lektury. Zobaczyliśmy okazały Teatr Wielki, ulicę Roosevelta, Most Teatralny oraz Stary Rynek. Wędrówka pozwoliła nam popatrzeć na miasto oczami bohaterów. Potem udaliśmy się na obiad do Starego Browaru. Następnym punktem programu był film ,,Hotel Transylwania 2''. Film opowiadał o przygodach człowieka w świecie potworów. Seans był humorystyczny i relaksujący. Wreszcie na koniec poszliśmy do Teatru Animacji na spektakl pt. ,,Pastrana''. Gdy oddaliśmy nasze kurtki do szatni, przeszliśmy do niewielkiej sali, która od samego początku wydawała się dziwna i tajemnicza. Zajęliśmy miejsca, zgasło światło i zaczęła grać muzyka. Przywitał nas mim, ale to nie był taki zwykły mim. Ten był smutny, straszny i nic mu sie nie udawało. Po chwili poznaliśmy główną, tytułową bohaterkę przedstawienia, czyli Julię Pastranę - kobietę z brodą. Julia Pastrana występowała w cyrku, pięknie śpiewała i tańczyła. Jednak nikt nie zwracał uwagi na talent, tylko na ciężką chorobę Julii. Przedstawienie było doskonałe. Atmosferę budowała niezwykła scenografia, świetnie dobrane kostiumy. W świat Julii wprowadzała nas muzyka i choreografia. Niechronologiczna fabuła ukrywała wiele symboli i metafor. Spektakl nauczył nas, że nietolerancja i nienawiść krzywdzą. Świetne umiejętności aktorskie i scenariusz sprawiły, że prezentowane treści były oryginalne i poruszające. Smutna historia Pastrany, która wypełniona była tylko ulotnymi chwilami szczęścia, zmusza do refleksji i do przemyśleń na temat akceptacji i empatii..
Wyjazd był fantastyczny. Przeżyliśmy dzień pełen skrajnych wrażeń, zawarliśmy nowe znajomości, przyjaźnie, bliżej się poznaliśmy oraz zjednoczyliśmy. Chętnie powtórzylibyśmy tę wycieczkę.
Wiktoria Czyżo, Martyna Nieczysta, Hanna Zienda

Zbiórka karmy
Regulamin konkursu
„Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt”


1. Każda klasa może przynieść dowolną ilość karmy dla kotów i psów.
2. Zbieramy karmę suchą oraz pakowane karmy wilgotne.
3. Karmę należy przynosić do końca listopada 2015r. do sali nr 20.
4. Wygrywa ta klasa, która zgromadzi najwięcej karmy.
5. Nagrodą w konkursie jest tort.
6. Karma zostanie przekazana fundacji zajmującej się bezdomnymi zwierzętami.


Nagrodę ufundowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Bakers"

Samorząd Uczniowski
"Maska" Teatr Edukacji I Profilaktyki
z życia szkołyW dniu 20 października gościliśmy w naszych szkolnych progach aktorów z Teatru "Maska" z Krakowa. Mogliśmy ich zobaczyć w trzech spektaklach pt.: "Świeżak", "Niwelator problemów" i "Kolekcjonerzy wrażeń". Spektakle podejmowały temat zażywania narkotyków w tym dopalaczy, picia alkoholu, przemocy i nietolerancji. Każdy z naszych uczniów miał okazję do refleksji nad realiami otaczającego świata i uświadomienia sobie jak ważne w życiu są dobre wybory.
PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA
Na gorącoUWAGA!!!!!
Szanowni Rodzice i Absolwenci - zapraszamy w progi naszego gimnazjum na spotkania z wychowawcami i nauczycielami w najbliższy poniedziałek, tj. 02 XI br. w godzinach od 16:00 do 17:00.
Informujemy również, że 30 XI br. o godz. 16:00 odbędą się zebrania klasowe.
Zapraszamy serdecznie
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.
Strona 1 z 78 1 2 3 4 > >>
Sponsor serwera
Szkola 2.0
Losowa Fotka
13
13
Kotowisko
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Listopad 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo
Telefon zaufania
Telefon zaufania
Dopalacze
Telefon zaufania