Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Kwiecień 26 2015 17:08:48
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2014/2015
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
WSO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
Marsz życia

Kobieta jest piękna od chwili poczęci
To już XIII raz ulicami Szczecina przeszedł Marsz dla życia.
19 kwietnia nasi uczniowie wraz z absolwentami, którzy wiernie towarzyszą nam w tych wyprawach uczestniczyliśmy w Marszu radości, wdzięczności i obrony życia. O godz. 15.00 zebrani na Jasnych Błoniach pod pomnikiem i okiem naszego Papieża Jana Pawła II wielkiego Obrońcy i Orędownika Rodziny rozpoczęliśmy drogę przez Szczecin. 20 tysięcy młodych, starszych i dzieci ze śpiewem na ustach w rytmie instrumentów w pięknej wiosennej aurze cieszyliśmy się naszym życiem. Hasłem wiodącym Marszu była „Kobieta-Matka” dlatego też każda Pani uczestnicząca otrzymała piękną białą różę.
Wspierając matki, które same podjęły trud wychowania swoich dzieci zawieźliśmy w prezencie pieluchy zakupione przez uczniów naszej szkoły dla Domu Samotnej Matki.
Życie dane jest nam po to, aby się nim cieszyć i aby tą radością zarażać innych!!!
Laura Jańczy
Warsztaty w Zespole Szkół Średnich Nr 1
Dnia 14 kwietnia 2015 roku Samorząd Uczniowski w składzie: Sandra Jarmuła, Julia Budynek, Kacper Kunowski, Piotr Rydz wraz z opiekunką Panią Beatą Gizińską wziął udział w warsztatach szkolnych w Zespole Szkół im. Bolesława Krzywoustego, których tematem była praca w grupie. Spotkanie miało na celu przedstawienie zalet pracy zespołowej.
Na początku zajęć wszyscy przedstawiciele samorządów uczniowskich przedstawili się. Wśród członków SU było wielu naszych absolwentów, którzy kontynuują rozpoczętą w gimnazjum przygodę z samorządnością. Następnie wszyscy zostali podzieleni na 4 - osobowe grupy i w formie zabawy przeplatanej z zajęciami teoretycznymi, przystąpiono do współpracy. Do zadań uczniów należało m.in. budowa najwyższej wieży ze słomek oraz wykonanie plakatu.
Warsztaty zakończyły się po 3 godzinach lekcyjnych, a czas spędzono w miłej atmosferze.

Samorząd Uczniowski
Muzyka na przerwach
Na gorącoDnia 15.04.2015r. Samorząd Uczniowski, w związku z niedawno rozpoczętą wiosną, będzie odtwarzał podczas przerw piosenki z nią związane. Chcemy umilić uczniom pobyt w szkole i sprawić, aby każdy mógł poczuć niezwykłą atmosferę tej pory roku. Będziemy mogli posłuchać m.in.:
• „Idzie wiosna” – Jerzego Piotrowskiego,
• „Wiosna, ach to ty!” – Marka Grechuty,
• „Wiosna” – Antonio Vivaldiego.
Jesteśmy pewni, że dzięki temu miłemu akcentowi każdy spędzi ten dzień w bardzo dobrym nastroju.
Samorząd Uczniowski
Zaczytani

Biblioteka Publicznego Gimnazjum
dołączyła do ogólnopolskiej kampanii społecznej, promującej czytelnictwo ZACZYTANI.

Zbieramy książki ( nowe i używane) dla pacjentów oddziału dziecięcego w choszczeńskim szpitalu. Akcja ma na celu powstanie miejsc, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.


POMÓŻ I ZOSTAŃ AMBASADOREM ZACZYTANYCH!

Patronat Honorowy nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.


Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych !


Punkt zbierania książek:
Biblioteka Publicznego Gimnazjum

Quiz o krajach anglojęzycznych
z życia szkołyDnia 21 marca 2015r. Samorząd Uczniowski wraz z panią Moniką Grzeszatą zorganizował w auli szkoły quiz o krajach anglojęzycznych, by umilić uczniom sobotni pobyt w szkole, a jednocześnie uczcić pierwszy dzień wiosny. W quizie brali udział wszyscy uczniowie szkoły, którzy mogli liczyć na pomoc ze strony swoich nauczycieli. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi państw anglojęzycznych, przykładowo musieli rozpoznać budynek, postać ukazaną na fotografii lub danie typowe dla danego kraju. Zostali również zapytani o waluty, występujące w krajach czy też o stolice. Odpowiedzi uczniów oceniała komisja w składzie: Pani Dyrektor – Beata Wójcik, pedagog szkolny – pani Natalia Strzelecka oraz zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Kacper Kunowski. Oto zwycięzcy poszczególnych poziomów:
• klasy pierwsze – I A,
• klasy drugie – II B,
• klasy trzecie – III B.

Zostały im przekazane nagrody w postaci cukierków, które ufundował Samorząd Uczniowski. Cały konkurs przebiegał w miłej atmosferze, dlatego nawet pomimo niesprzyjającej pogody, wszyscy mogli poczuć wiosnę.
Samorząd Uczniowski
PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA
Na gorącoSzanowni Rodzice oraz drodzy Absolwenci!!!!!!!!
Przypominamy, że 13 kwietnia br. zapraszamy na spotkania z wychowawcami oraz nauczycielami naszej szkoły w ramach Pierwszego Poniedziałku Miesiąca. Czekamy w pokoju nauczycielskim lub w salach lekcyjnych od 16:00 do 17:00.
VII KONKURS PROMUJĄCY ZDROWE ŻYWIENIE – DESERY OWOCOWE
z życia szkołyW dniu 24 marca 2015r. odbył się dla uczniów gimnazjów Konkurs Promujący Zdrowe Żywienie - Desery Owocowe pt. "„Świąteczne, smaczne i zdrowe desery owocowe"”w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie Szczecińskim.
W turnieju wzięło udział 10 grup z gimnazjów z Węgorzyna (2 zespoły), Choszczna (2 zespoły), Reska (2 zespoły), Ińska, Starej Dąbrowy, Dobrzan oraz Gimnazjum Integracyjnego w Stargardzie.

Naszą szkolę reprezentowały uczennice z klas integracyjnych:

1c Aleksandra Misiura, Nikola Wachowicz
1e Julia Gąsiewicz, Daria Wolniak
3f Adrianna Siekacz, Alicja Majewska, Karolina Krycka
Opiekunowie grup to pani Anna Maksymek i pani Agata Jamińska.

Uczniów i ich opiekunów powitał Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Jurkiewicz. Po krótkiej części artystycznej uczestnicy przystąpili do pierwszego zadania – rozwiązania quizu sprawdzającego ich wiedzę na temat owoców. Następnie przygotowali aranżację stołu świątecznego i zaprezentowali kolorowe i pyszne desery z owocami.
Celem turnieju było:
 nawiązanie współpracy między szkołami,
 wymiana doświadczeń w dziedzinie zdrowego żywienia,
 integracja młodzieży z regionu,
 prezentacja bazy dydaktycznej ZS nr 5,
Zadania konkursowe:
 aranżacja stołu (2 osoby z zespołu)
 prezentacja deseru owocowego (2 osoby z zespołu)
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Gimnazjum w Węgorzynie (zespół nr 1)
II miejsce – Gimnazjum w Resku (zespół 2)
III miejsce – Gimnazjum w Resku (zespół 1).
Opracowały: Anna Maksymek, Agata Jamińska
Zapraszamy do galerii
Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy z Języka Angielskiego
z życia szkołyDnia 30 marca 2015r w auli Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy z Języka Angielskiego – MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT.
Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych z powiatu choszczeńskiego.
Konkurs był wspólną inicjatywą wydawnictwa MACMILLAN EDUCATION i nauczycieli j. angielskiego Publicznego Gimnazjum w Choszcznie: Aldony Woźniak oraz Iwony Plaszczyk. Miał on na celu zachęcić uczniów do nauki nowych zagadnień oraz powtórzenia wiadomości z języka angielskiego, a także ukazaniu pozytywnego wizerunku naszej, a co za tym idzie promocji naszej szkoły w powiecie choszczeńskim.
Czy znasz lektury gimnazjalne?
31 marca w auli naszej szkoły odbył się III Konkurs dla Trzecioklasistów pt. „Czy znasz lektury gimnazjalne?” Zmagania te były ostatnim etapem działań, które miały na celu przygotowanie uczniów do egzaminu pod kątem znajomości lektur szkolnych.
Konkursowiczów oceniała komisja w składzie: p. Renata Małolepsza – przedstawiciel Rady Rodziców, p. Józefa Łączek – nauczyciel – bibliotekarz, p. dyrektor Mariusz Bazan oraz Małgorzata Kamela – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
Dwuosobowe drużyny reprezentujące każdą z klas trzecich musiały wykazać się m.in. znajomością postaci literackich, książek, z jakich one pochodzą oraz cytatów z poszczególnych lektur. Wiele zależało oczywiście od wiedzy uczniów, ale potrzebna również była odrobina szczęścia w losowaniu oraz umiejętność kojarzenia faktów. Dużym wsparciem dla zespołów był także doping pozostałych kolegów z ich klas.
Ostatecznie rywalizację wygrały uczennice klasy III d: Sara Iwaszkiewicz i Anna Mańkowska. Drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy III a: Natalia Rosłon i Gustaw Rutkowski, a trzecie drużyna z klasy III c: Wiktoria Wyroślak i Franciszek Adamczyk. Pozostałe oddziały reprezentowali:
Laura Matuk i Jakub Soboń – klasa III b
Klaudia Szott i Dominik Pasek – klasa III e
Adrianna Siekacz i Justyna Górecka – klasa III f
Monika Garbicz i Krystian Gliński – klasa III g
Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękują organizatorki przedsięwzięcia: Monika Iwon – Sikora i Józefa Łączek.
Stralsund, czyli Strzałowo
z życia szkołyNasze gimnazjum posiada niezwykle bogatą ofertę wycieczek. Co roku wychowawcy organizują biwaki dla swoich klas, aby poznać piękno Ziemi Choszczeńskiej. Można też zapisać się na wyjazd do gorzowskiego czy szczecińskich teatrów. Zimą z kolei wiele klas próbuje swoich sił na pobliskich lodowiskach. Miesiące wiosenne zaś to kilkudniowe podróże do największych polskich miast. W kalendarzu naszego gimnazjum warto znaleźć również dla siebie propozycję wyjazdów zagranicznych.
Okazuje się, że niektórzy nauczyciele naszego gimnazjum wyspecjalizowali się w organizowaniu wyjazdów w określone kierunki Europy. Z paniami Aldoną Woźniak , Moniką Grzeszatą, Iwoną Plaszczyk i panem Zbigniewem Starostką uczniowie od kilku lat poznają Wyspy Brytyjskie, natomiast pani Izabela Krzemińska i pan Krzysztof Bartosik korzystają z oferty biura podróży „Viking” (wcześniej wraz z młodzieżą zwiedzili m.in. Paryż, Rzym, w tym roku pojadą do Wiednia i Budapesztu). Z kolei pan Sławomir Giziński profesjonalizuje się w wyjazdach za naszą zachodnią granicę. Pod opieką tego nauczyciela historii gimnazjaliści cyklicznie wyjeżdżają do Berlina, Stralsundu, na Tropikalną Wyspę oraz do Heide-Parku k. Hamburga.
Z propozycji jednodniowego wypadu do nadbałtyckiego Stralsundu 28 marca br. skorzystali uczniowie z klas I e i I g. Mimo że pokonanie trasy w jedną stronę trwa ponad 4 godziny, podróż w ogóle nie okazała się męcząca dzięki komfortowi jazdy autokarem firmy przewozowej „Bireta”.
Na miejscu, w porcie, uczniowie obejrzeli trzecie co do wielkości w Europie oceanarium, mieszczące 39 akwariów o łącznej pojemności ok. 6 milionów litrów wody, która stanowi domostwo dla 7 tysięcy gatunków zwierząt morskich i roślin. Niewątpliwymi faworytami uczniów były pingwinki, osowiałe, gdy na wybiegu pozostawiano je samym sobie, a ożywione i wdzięczące się do ludzi, kiedy tylko ci pojawiali się w ich polu widzenia. Oprócz tego młodzież odwiedziła utworzone w starym klasztorze
św. Katarzyny Niemieckie Muzeum Morskie. Tu zamiast akwariów zgromadzono eksponaty dotyczące zarówno świata wodnego jak i ludności mieszkającej na przestrzeni wieków na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.
Stralsund początkowo zamieszkiwali Słowianie, stąd bardziej swojsko brzmiąca nazwa miasta Strzałowo, przetłumaczona częściowo na niemiecki jako Stral - grot strzały (Sund – to cieśnina, nad którą leży miejscowość). Te i inne informacje na temat hanzeatyckiego miasta przekazywał gimnazjalistom
pan Giziński w czasie zwiedzania Starówki wpisanej w 2002 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
W godzinach popołudniowych choszczeńscy turyści udali się na wyspę Rugię. Z okien autokarów można było w oddali podziwiać urokliwe klify, a na szosie zjeżdżające się na kwietniową imprezę trabanty. Po godzinie gimnazjaliści dotarli do portu Sassnitz, aby zwiedzić wycofany ze służby
w latach 90-tych okręt podwodny HMS Otus (S18), należący do Royal Navy (czyli do marynarki wojennej Wielkiej Brytanii). Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli wloty rakietowe czy koje zawieszone na ścianach w naprawdę mikroskopijnych kajutach, z niezbyt dużą wprawą też przeciskali się przez przejścia między kolejnymi częściami okrętu. Uroku tej niezwykłej przestrzeni jednak dodawały rozlegające się wokół odgłosy codziennego, marynarskiego życia.W drodze powrotnej uczniowie chwalili się pamiątkami, zakupionymi dla siebie i rodziny, jak również dzielili się niezapomnianymi wrażeniami ze swoimi opiekunami. Ostatnim punktem programu była wspólna kolacja w KFC. Nad bezpieczeństwem młodzieży w czasie wyjazdu czuwali: pani dyrektor – Beata Wójcik oraz nauczyciele: pan Krzysztof Bartosik, pan Sławomir Giziński i pani Elżbieta Wareliś.

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Zapraszamy do galeriiNiemiecki nie musi być trudny
z życia szkołyNauka języków obcych zazwyczaj nastręcza gimnazjalistom wielu problemów. Z tego też powodu szczególnie cenne są te inicjatywy nauczycielskie, które dają możliwość sprawdzenia kompetencji językowych przez uczniów na forum nie tylko klasy, ale także wśród rówieśników z równoległych klas. Poza tym ważne jest, kiedy młodzi ludzie poprzez rozwiązywanie zindywidualizowanych zadań, dostosowanych do konkretnego poziomu zaawansowania nauki języka – odnoszą sukcesy, nabierając przy tym pewności siebie. Takie pozytywne wzmacnianie mocnych stron niezwykle znacząco przekłada się na przełamywanie tak niełatwej do pokonania przez młodzież bariery językowej.
Dnia 3 marca 2015 roku w auli naszej szkoły odbyła się piąta edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy z Języka Niemieckiego. Inicjatorki tego przedsięwzięcia, nauczycielki języka niemieckiego, tj. p. Izabela Krzemińska
i p. Krystyna Mazurek, przygotowały na tę okazję wiele zadań o różnym stopniu trudności. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż autorki, redagując konkretne polecenia, posiłkowały się zarówno korelacją międzyprzedmiotową (np. z geografią) jak i wewnątrzprzedmiotową (np. z ortografią). Z ćwiczeniami zmierzyli się uczniowie klas trzecich, którzy przez 45 minut pracowali
w trzyosobowych zespołach.
A oto reprezentanci poszczególnych klas:
III A – Gustaw Rutkowski, Patrycja Sobczak, Julia Ziółkowska,
III B – Agata Jasiewicz, Laura Matuk, Jakub Soboń,
III C – Katarzyna Kopczyńska, Aleksandra Kuszczyńska, Wiktoria Wyroślak,
III D – Klaudia Duchnicz, Anna Mańkowska, Sandra Stolarz,
III E – Kacper Śmigiel,
III F – Justyna Górecka, Nina Milewska, Adrianna Siekacz,
III G – Karolina Czyż, Krystian Gliński i Małgorzata Sarna.
Poczynania trzecioklasistów oceniała komisja w składzie: p. Mariusz Bazan – wicedyrektor szkoły, polonista i p. Elżbieta Wareliś – polonistka.
A oto wyniki klasyfikacji zespołowej:
I miejsce: klasa III A
II miejsce: klasa III F
III miejsce: klasa III C
IV miejsce: klasa III B
Oprócz tego gimnazjaliści wypełnili ankietę ewaluacyjną. Respondenci pozytywnie ocenili atmosferę konkursu oraz poziom trudności zadań. Mało tego, wyrazili chęć udziału w kolejnej edycji, co jednak będzie niemożliwe, bo od września zostaną uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Przychylne opinie wyrazili również uczestniczący w zmaganiach nauczyciele, co pozwala wysnuć wniosek, iż przedsięwzięcie odniosło spektakularny sukces zarówno w sferze merytorycznej jak i organizacyjnej.
Na zakończenie laureaci z rąk p. wicedyrektora Mariusza Bazana otrzymali pamiątkowe dyplomy. Niezwykle cenną w oczach uczniów nagrodą będzie też ocena celująca z przedmiotu, którą germaniści wpiszą do dziennika na najbliższych zajęciach.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Strona 1 z 72 1 2 3 4 > >>
Sponsor serwera
Szkola 2.0
Losowa Fotka
DSC08968.JPG
DSC08968.JPG
Andrzejki matematyczne
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Kwiecień 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo