Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Wrzesień 30 2016 01:45:11
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2015/2016
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole


Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
ZWO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel 0957657171
fax 0957650925
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
PROJEKTY EDUKACYJNE
Zgodnie ze Szkolnym Regulaminem Projektów Edukacyjnych uczniowie klas drugich w roku szkolnym 2016/2017 są obowiązani do realizacji co najmniej jednego projektu edukacyjnego. Uczniowie zapisują się na wybrany przez siebie projekt u opiekuna projektu. Termin zapisu trwa do 30 września 2016 r.

Propozycje projektów:

Jak zorganizować i prowadzić szkolną telewizję?
Opiekun: Katarzyna Kręcisz, Dominika Muszyńska

Kto był jeńcem Oflagu II B Arnswalde?
Opiekun: Sławomir Giziński

Jak opisać dzieło sztuki?
Opiekun: Elżbieta Wareliś

Jakie jest nasze BMI? Badania w celu poprawienia zdrowia uczniów Publicznego Gimnazjum w Choszcznie.
Opiekun: Magdalena Bajbuła

Co kraje Wspólnoty Brytyjskiej wnoszą do kultury światowej?
Opiekun: Aldona Woźniak, Iwona Paszczyk

Czy dobra forma to zdrowia norma?
Opiekun: Katarzyna Fabjanowska, Barbara Ukleja

Czy święta krajów anglojęzycznych są dla nas wartościowe?
Opiekun: Monika Grzeszata

Jak zorganizować szkolny koncert muzyczny?
Opiekun: Wioletta Kołodzieska

The best of the best- sławne kobiety Wielkiej Brytanii.
Opiekun: Urszula Niewinczana

Jak przygotować wieczorek poetycki?
Opiekun: Monika Iwon- Sikora

Poczytajkowe spotkania.
Opiekun: Małgorzata Szemlij

Niemickie wynalazki zmieniają świat. Jak rodziły się wielkie pomysły?
Opiekun: Krystyna Mazurek

Gdzie mężczyźni chodzą w spódnicach? Odkrywamy Szkocję.
Opiekun: Joanna Jandy

Dlaczego warto zaprosić turystów do Choszczna?
Opiekunowie: Anna Maksymek, Agata Jamińska

Jak zdobyć wymarzony zawód? (projekt tylko dla uczniów klas III, którzy do tej pory nie realizowali projektów)
Opiekun: Dominika Muszyńska
Dostosowanie egzaminu gimnazjalnego
Na gorąco
SZANOWNI PAŃSTWO!DOSTOSOWANIE WARUNKÓW I FORM PRZEPROWADZANIA EGZAMINU GIMNAZJALNEGO DO POTRZEB EDUKACYJNYCH I MOŻLIWOŚCI PSYCHOFIZYCZNYCH ZDAJĄCYCH
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2016/17
TERMINARZ ETAPU SZKOLNEGO
KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


03 października 2016 r. (poniedziałek)
Konkurs Chemiczny- 3,4 lekcja
Konkurs Polonistyczny- 6,7 lekcja
04 października 2016r. (wtorek)
Konkurs Języka Angielskiego – 3,4 lekcja
Konkurs Matematyczny- 6,7 lekcja
05 października 2016r. ( środa)
Konkurs Geograficzny- 3,4 lekcja
Konkurs Języka Niemieckiego- 6,7 lekcja
06 października 2016r. (czwartek)
Konkurs Fizyczny- 3,4 lekcja
Konkurs Historyczny- 6,7 lekcja
07 października 2016r. (piątek)
Konkurs Biologiczny- 3,4 lekcja
Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie- 6,7 lekcjaRegulamin organizacji konkursów przedmiotowych
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Na gorącoSzanowni Rodzice!!!!!
Informujemy, że w dniu 19 września br. o godzinie 16:00 odbędą się wywiadówki. Rodzice uczniów klas pierwszych proszeni są o przybycie do auli na krótkie spotkanie, skąd wraz z wychowawcami przejdą do wyznaczonych klas. Rodziców uczniów klas drugich i trzecich zapraszamy bezpośrednio do wskazanych klas, których wykaz znajduje się w gablocie ogłoszeń.
Książka na lato
z życia szkołyUczniowie, kiedy opowiadają o swoich wakacyjnych planach, sporadycznie stwierdzają, że w czasie wolnym od szkoły zamierzają sięgnąć po książkę. Aby zachęcić młodzież do czytania, polonistki – p. Katarzyna Kręcisz i p. Małgorzata Szulc – namówiły swoich wychowanków do rzeczy bardzo trudnej, a mianowicie do publicznego wystąpienia przed „obcą” klasą i zaprezentowania, przygotowanego wcześniej pod kierunkiem ww. nauczycielek, fragmentu ulubionej powieści.
W środę, 14 czerwca br., najpierw bardzo stremowani, potem już pewniejsi swoich umiejętności uczniowie chodzili od sali do sali i przez kilka minut czytali najciekawsze urywki prozy, a potem odpowiadali na pytania swoich rówieśników. W tym dniu w rolę lektorów wcielili się: Zuzanna Podlas z II „a” , Paweł Cichowski i Wiktor Tomczyk z II „c”, Katarzyna Doncer, Barbara Drabczyk i Julian Kedys z II „i” oraz Hanna Krowicka z III „f”. Pozycje wydawnicze, które polecali, to m.in. „Piętnastoletni kapitan” autorstwa Juliusza Verne’a, „Harry Potter i Czara Ognia” Joanne Kathleen Rowling oraz „Igrzyska śmierci” Susanne Collins.
Akcja prezentowania książek w takiej formie spotkała się z życzliwym przyjęciem naszej społeczności szkolnej. W czasie wakacji z pewnością wielu uczniów pokusi się o przeczytanie polecanych książek!
Opracowanie: Elżbieta Wareliś
W ogródku literackim
z życia szkołyWtorek – 14. 06. 2016 r. – upłynął naszym gimnazjalistom na czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza. Już od rana młodzież z klasy I „c” i wybrani uczniowie pani Małgorzaty Szulc prezentowali na łonie natury rozmaite fragmenty powieści polskiego laureata Nagrody Nobla z 1905 roku.
Julia i Szymon Sobieraj z I „c”, w formie wywiadu, przybliżyli kilka faktów z życia i twórczości Litwosa (dla niewtajemniczonych: Litwos – to pseudonim artystyczny autora „Krzyżaków”). Mało tego, Szymon przebrał się nawet za Henryka Sienkiewicza! Niestety kapryśna aura nie pozwoliła na dłuższe „delektowanie się” pod chmurką prezentowaną prozą. Gimnazjaliści w strugach deszczu opuścili więc zielony skwer znajdujący się na dziedzińcu szkoły, po czym ruszyli z książkami, plakatami i elementami dekoracyjnymi do swoich sal. W czasie przerw z kolei na korytarzu można było zobaczyć gazetkę poświęconą pisarzowi z przełomu wieków XIX i XX. W roli utalentowanych plastyczek dały się poznać Sandra Górska i Monika Nikorowicz z II „c”.
Na późniejszych lekcjach uczniowie p. Katarzyny Kręcisz, p. Małgorzaty Szulc i p. Elżbiety Wareliś przystąpili do rozwiązywania krzyżówek i zagadek literackich. Okazało się, że większość nastolatków zna bohaterów dzieł Henryka Sienkiewicza, trudne zaś były dla nich pytania dotyczące faktów z życia niezwykłego pisarza.
Za profesjonalne przygotowanie tej ciekawej akcji czytelniczej na szczególne uznanie zasłużyli sobie: Julia Sobieraj i Szymon Sobieraj z I „c”, Sandra Górska i Monika Nikorowicz z II „c”, Julia Budynek z II „d”, Dominika Kędys, Julian Kędys i Maria Wiewiórkowska z II „i”, Katarzyna Doncer i Hanna Krowicka z III „f” oraz Sandra Szymulewicz z III „g”.
Owego dnia chyba udało się nam – nauczycielom i młodzieży – przekonać wielu, że: „Książki Sienkiewicza nie zarastają pajęczyną. Nadal się je czyta ku pokrzepieniu serc”. Warto zatem sięgać po różne dzieła autorstwa niezapomnianego noblisty. Rok Sienkiewiczowski przecież jeszcze trwa… .

Opracowanie: Katarzyna Kręcisz
Akcja Pomocna dłoń
z życia szkołyDo akcji „Pomocna dłoń”, organizowanej w gimnazjum w tym roku szkolnym zgłoszonych zostało 8 osób, które swoim działaniem niosły pomoc innym ludziom. Uczniowie wzajemnie mogli nominować wszystkich tych, którzy swoją pozytywną postawą sprawili, że życie innych choć na chwilę stało się lepsze i łatwiejsze. Wśród nominowanych znaleźli się: Hanna Krowicka, Aleksandra Sarna, Damian Naradzynkowski, Julia Jerzykowska, Olga Jarmarkiewicz i Wiktoria Kaszuba. Kapituła akcji zdecydowała, że tegorocznymi zwycięzcami akcji zostali: Julia Jerzykowska, Aleksandra Sarna i Damian Naradzynkowski. Ich działalność w ramach wolontariatu w gimnazjum, wsparcie akcji Białych Serc, zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt oraz darów dla domu dziecka sprawiły, że to właśnie oni wygrali tegoroczną edycję akcji „Pomocna dłoń”.
Organizatorka akcji Monika Grzeszata
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
z życia szkoły„Rozwiń skrzydła… wzbij się… poleć…” – takie hasło przewodziło młodzieży podczas tegorocznej uroczystości ukończenia nauki w Publicznym Gimnazjum w Choszcznie.
24 czerwca br. o godzinie 9:00 przepięknym wykonaniem „Gaudeamus igitur” rozpoczął się apel dedykowany trzecioklasistom i ich rodzicom, którzy pojawili się w hali sportowej w tym szczególnym dla ich dzieci dniu.

Wycieczka rowerowa
Dnia 23 czerwca 2016 roku uczniowie rankiem wyruszyli na wycieczkę rowerową. Celem wycieczki było zwiedzanie firmy '' 3 Re.co'' Duomat 2, gdzie Pani Julita Szałajko oraz Pan Ryszard Andrzejewski oprowadzili uczniów po halach zakładu i skrupulatnie opowiedzieli o wykonywanych zadaniach. Innowacyjna i na wysokim poziomie Firma nadążająca za szybko zmieniającymi się technicznie skomplikowanymi urządzeniami typu tablety, ekrany dotykowe, dekodery, konsole do gier, e-czytniki, monitory, drukarki czy drobny sprzęt AGD jest odbiorcą urządzeń elektrycznych z terenu Europy i ciągle się rozwija. Cała filozofia firmy polega na tym aby naprawić, po drugie odświeżyć, po trzecie poddać prawidłowemu procesowi recyklingu. W miłej atmosferze uczniowie nawiązali kontakt z kierownictwem mając szanse na sezonowe zatrudnienie.

Następnym punktem był pełny relaks w lesie nad jeziorem, gdzie 35 stopniowy upal nie doskwierał, a zapłonęło ognisko, na którym upieczono smakołyki aby się pożywić.

Nauczyciel wychowania fizycznego mgr Barbara Ławrynowicz

zdjęcia do obejrzenia w galerii
Ortografia nie musi być trudna!
z życia szkołyOrtografia nie musi być trudna!

Od kilku miesięcy pracownia polonistyczna nr 2 zdecydowanie zmieniła swój wystrój. Otóż na ścianach powieszone zostały plansze z podstawowymi zasadami pisowni, na regałach z kolei honorowe miejsce znalazły liczne gry edukacyjne oraz słowniczki ortograficzne. Nauczycielki języka polskiego wspólnie zadecydowały, że od tej pory w „dwójce” odbywać się będą wszystkie zajęcia wyrównawcze, żeby nie przenosić tablic z klasy do klasy i aby zakupione pomoce mogły jak najdłużej posłużyć gimnazjalistom. Panie pożyczają za to z „dwójki” na swoje lekcje małe słowniki ortograficzne. Ze względu na niezbyt dużą zawartość tych słowniczków uczniom łatwiej znaleźć dane hasło, niż gdyby mieli szukać tych samych słów w słownikach z większą liczbą haseł, czyli w opasłych tomiskach z biblioteki szkolnej.
Wszystko to stało się za sprawą dotacji Fundacji PKO BP, która przekazała 1000 złotych na realizację projektu „Ortografia nie musi być trudna!” Pieniądze te zostały także spożytkowane na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Korzystają z nich zarówno poloniści, którzy przygotowują się do lekcji, jak i uczniowie, chcący samodzielnie przygotować się do najbliższego dyktanda czy dyslektycy, odrabiający zadania domowe.
Część książek zakupiona została z myślą o uzdolnionych gimnazjalistach, którzy biorą udział w konkursie ortograficznym organizowanym przez naszą szkołę. Zdecydowanie poprawiło to jakość przygotowań, łatwiej bowiem uczyć się z nowej, jeszcze pachnącej farbą drukarską książki, aniżeli wertować „kserówki” tych samych tytułów.
Tegoroczny, XVII już konkurs „Pokonać ortografię”, zakończył się dla naszej szkoły spektakularnym sukcesem: Ola Kałążna, Weronika Kaczor, Filip Gajdzis i Weronika Jandy, zdobyli kolejno I, II, III miejsce oraz wyróżnienie, gimnazjum zaś zajęło pierwszą lokatę w klasyfikacji zespołowej. Pierwszorzędną rolę w uzyskaniu tego wyniku miały niewątpliwie materiały zakupione ze środków Fundacji PKO BP. Należy również dodać, że 150 złotych z dotacji dołożono do pieniędzy pozyskanych od innych sponsorów i za łączną kwotę 1950 złotych zakupiono nagrody książkowe i rzeczowe dla wszystkich uczestników ortograficznych zmagań.
Z tego miejsca chciałabym podziękować Prezesowi Zarządu Fundacji PKO BP pani Małgorzacie Głębickiej oraz wszystkim pracownikom Fundacji PKO BP za pomoc, hojność i życzliwą współpracę. Pragnę także przekazać wyrazy uznania panu Markowi Staniewskiemu, dyrektorowi choszczeńskiego oddziału banku PKO BP za to, że z ramienia swojej placówki zgodził się wypełniać obowiązki tzw. wolontariusza lokalnego.
Opracowanie: Elżbieta Wareliś
„Integrowanie przez pisanie”
„Integrowanie przez pisanie”

Koniec czerwca nieodłącznie kojarzy się z pożegnaniem klas trzecich. Wśród naszych absolwentów są i tacy, którzy przez trzy lata uczyli się w klasie integracyjnej. Tu, podobnie jak koledzy i koleżanki z równorzędnych zespołów klasowych, przyswajali wiedzę zawartą w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Ponadto pełnosprawni gimnazjaliści na co dzień mieli kontakt z niepełnosprawnymi rówieśnikami, więc dzięki temu uczyli się nie tylko, że wszyscy mają takie same prawa, ale też nabywali takie przymioty, jak: empatia, pokora czy cierpliwość.
We wrześniu mury naszej szkoły po raz kolejny przekroczy nowy rocznik uczniów. Zarówno oni jak i ich rodzice na pewno teraz rozważają wybór klasy integracyjnej: rozmawiają ze znajomymi, w poszukiwaniu informacji przeglądają strony internetowe.
Tym, co odróżnia klasy integracyjne w naszej szkole od klas tego typu w innych placówkach, jest fakt, że specjalnie z myślą o wszystkich gimnazjalistach z tych zespołów organizuje się odrębne konkursy. Do tej pory w kalendarzu imprez szkolnych najważniejsze były dwie: Dzień Integracji i Szkolny Konkurs Plastyczny. W bieżącym roku ruszyło kolejne przedsięwzięcie, w którym swoje siły mogą sprawdzić nie tylko dzieci pełnosprawne, ale i te z niepełnosprawnością. Inicjatorką nowej rywalizacji jest pani Anna Maksymek, pedagog specjalny.
Piątego maja na świecie obchodzony jest Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. W związku z tym świętem, oprócz zwyczajowych pogadanek, w klasach I c, II e, II g i III c nauczycielki języka polskiego – p. Katarzyna Kręcisz i p. Elżbieta Wareliś – odczytały uczniom regulamin szkolnego konkursu, opracowany przez panią Anię Maksymek. Temat był bliski sercu dzieci, bo dotyczył osoby ich mamy. Młodzież miała ponad miesiąc na napisanie ciekawego wypracowania. Efekty pracy okazały się czasami bardzo zaskakujące: niektórzy wykorzystali motyw snu, kolejni przenieśli swą rodzinę w czasie, jeszcze inni z powodzeniem uczynili ze swoich mam superbohaterki opowiadań s-f, a nawet horrorów.
A oto wyniki I Szkolnego Konkursu Literackiego „Integrowanie przez pisanie” pod hasłem: „Dla Ciebie, Mamo!”:
I miejsce: Marcel Banach, 3c
II miejsce: Julia Gąsiewicz, 2e
III miejsce: Weronika Kaczor,2e
Wyróżnienie: Adrian Buda, 3c i Kaja Kamińska, 2e
Zwycięzcy odebrali dyplomy i drobne upominki z rąk dyrektora szkoły – p. Beaty Wójcik. Wszyscy oni nie kryli swej radości z wygranej i ochoczo pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Na zakończenie warto dodać, że ciągu całego roku szkolnego nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Choszcznie organizują bardzo dużo konkursów o rozmaitej tematyce i różnym stopniu trudności, dzięki czemu do udziału w nich przystąpić może praktycznie każdy gimnazjalista. Ograniczenie zakresu rywalizacji wyłącznie do klas integracyjnych sprawia, że szanse danego uczestnika na sukces znacząco się zwiększają. Ten fakt sprawia, że chłopcy i dziewczęta chętnie sprawdzają swe możliwości w mniejszej grupie konkurentów, a swą aktywność zwiększają nie tylko uczniowie zdolni, ale także i ci słabsi!

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

zdjęcia do obejrzenia w galerii
Strona 1 z 88 1 2 3 4 > >>
Szkola 2.0
Losowa Fotka
SDC18870.JPG
SDC18870.JPG
Wycieczka do Paryża
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Wrzesień 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo
Telefon zaufania
Telefon zaufania
Dopalacze
Telefon zaufania