Strona Główna Pliki do ściągnięcia Galeria Wrzesień 16 2014 11:23:28
Nawigacja
Strona Główna
Pliki do ściągnięcia
Galeria
Osiągnięcia uczniów
Lista jeńców Oflag II B
Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Gazetka szkolna
Dla uczniów
Kalendarz imprez 2013/2014
Zajęcia pozalekcyjne
Pedagog szkolny
Logopeda
Geografia
Liga matematyczna
Szkolna Liga Literacka
Wolontariat
Absolwenci
Dla Rodziców
Grypa AH1N1
Promieniowanie UV
Rada Rodziców
Skład Rady Rodziców
Regulamin Rady Rodziców
Samorząd uczniowski
Plan pracy Samorządu
Skład Samorządu
Regulamin SU
Szczęśliwy numerek

Biblioteka szkolna
Bezpieczeństwo w szkole
Ostatnie Artykuły
Bezpieczeństwo w szkole
PROJEKTY EDUKACYJNE ...
2012 Rokiem Janusza ...
2011 Rokiem Czesława...
Scenariusz pożegnani...
Patron szkoły
Władysław II Jagiełło
Dokumenty szkolne
Statut szkoły
PSO
WSO
Program wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Szkolny zestaw podręczników
Szkolny Regulamin Projektów Edukacyjnych
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Informacja o szkole
Publiczne Gimnazjum
im.Władysława II Jagiełły
w Choszcznie
ul.Westerplatte1
73-200 Choszczno
tel/fax 0957657171
e-mail: chogimnazjum@poczta.onet.pl
Choszczno
Strona MiG Choszczno
Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła

Bezpieczna szkoła-bezpieczny uczeń

Bezpieczna szkoła-demokratyczny kraj
Trzeźwy umysł
Trzeźwy umysł
WYWIADÓWKA
Na gorącoSzanowni Państwo!!!!!
Uprzejmie informujemy, że 22 września br. o godz. 16:00 odbędą się organizacyjne spotkania z wychowawcami. Rodziców pierwszoklasistów zapraszamy do auli (I piętro), natomiast na pozostałych Państwa w wyznaczonych klasach oczekiwać będą wychowawcy, a pozostali nauczyciele w pokoju nauczycielskim.
Zapraszamy serdecznie!!!!!
REGULAMINY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
Na gorącoSzanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!!!!
Minęły już dwa tygodnie nowego roku szkolnego, zatem zaczyna się okres intensywnej nauki, a wraz z tym przygotowań do konkursów przedmiotowych.
Poniżej zamieszczamy link z regulaminami poszczególnych konkursów i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nimi.
Regulamin konkursów przedmiotowych i załączniki z zakresem materiału
SPOTKANIE Z REPORTAŻYSTĄ
z życia szkołyZ wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 9 września2014 roku mury pięknie odnowionej choszczeńskiej książnicy były świadkami niezwykłego spotkania ze znanym polskim reportażystą – Wojciechem Tochmanem. Czytelnia zapełniła się nie tylko dorosłymi wielbicielami nurtu non – fiction, ale także młodzieżą z gimnazjum i liceum przy Zespole Szkół nr 1.
PROJEKTY EDUKACYJNE DLA KLAS DRUGICH
Zgodnie ze Szkolnym Regulaminem Projektów Edukacyjnych uczniowie klas drugich w roku szkolnym 2014/2015 są obowiązani do realizacji co najmniej jednego projektu edukacyjnego. Uczniowie zapisują się na wybrany przez siebie projekt u opiekuna projektu. Termin zapisu trwa do 30 września 2014r.

Propozycje projektów edukacyjnych na rok szkolny 2014/2015

1. Jak powstaje etiuda filmowa?
Opiekun: Dominika Muszyńska, Katarzyna Kręcisz
2. Jak powstaje czasopismo?
Opiekun: Elżbieta Wareliś
3. Czy święta krajów anglojęzycznych są dla nas wartościowe?
Opiekun: Monika Grzeszata
4. Co kraje Wspólnoty Brytyjskiej wnoszą do kultury światowej?
Opiekun: Iwona Plaszczyk, Aldona Woźniak
5. Kto był jeńcem Oflagu II B Arnswalde?
Opiekun: Sławomir Giziński
6. Jak zorganizować koncert muzyczny?
Opiekun: Wioletta Kołodziejska
7. Jak zapromujesz nasze Gimnazjum?
Opiekun: Sylwia Cabaj, Barbara Sikorska
8. Jakie jest nasze BMI?
Opiekun: Magdalena Bajbuła
9. Miasta partnerskie Choszczno i Fürstenwalde – dawniej i dziś.
Opiekun: Krystyna Mazurek
10. Jak przygotować wieczorek poetycki?
Opiekun: Monika Iwon-Sikora
11. Jak dokumentować historię gimnazjum?
Opiekun: Ryszard Wyka, Robert Korzeniewski
Otrzymalismy kolejny certyfikat Bezpiecznej Szkoły
z życia szkołyMiło nam poinformować, że nasza szkoła w okresie od 01.02.2014r. do 30.06.2014r. wzięła udział jako laureat Konkursu Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń w II Ogólnopolskim Superturnieju Szkół pod nazwą „Bezpieczna Szkoła-Demokratyczny Kraj”. Organizatorem konkursu była Fundacja Państwo Obywatelskie, a patronat nad konkursem objęli Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Rada Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, Kuratorzy Oświaty oraz Gospodarze Miast i Regionów.
W rezultacie po kilku miesiącach pracy nasza szkoła zdobyła tytuł „Bezpiecznej Szkoły Obywatelskiej” zwieńczony pięknym certyfikatem. . Dla zainteresowanych bliższymi informacjami na temat konkursu zapraszamy do przeczytania sprawozdania w zakładce Bezpieczna Szkoła. Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w realizację zadań konkursowych składamy gorące podziękowania, w szczególności dziękujemy pani Małgorzacie Szemlij za silną i owocną współpracę. Agnieszka Kamela i Marta Janzen - pedagodzy szkolni
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Na gorąco1 września to dzień bardzo szczególny, dzień, który kojarzy się z dwoma ważnymi wydarzeniami: rozpoczęciem roku szkolnego oraz rocznicą wybuchu II wojny światowej. Dzisiaj na te dwie rzeczy zwrócili szczególną uwagę uczniowie Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, którzy przy pomocy i wsparciu swoich opiekunek: p.Elżbiety Wareliś oraz p. Małgorzaty Szulc, powitali w progach szkoły absolwentów szkół podstawowych, a w drugiej części apelu złożyli hołd wszystkim tym, którzy walczyli za Ojczyznę i za Ojczyznę oddali życie. Całości towarzyszyły piosenki w wykonaniu młodzieży gimnazjum.
Scenariusz uroczystości opracowała p.Edyta Kołtun, stroną muzyczną zajęła się p. Wioletta Kołodziejska, o dekorację zadbała p. Magdalena Kiela, natomiast dobre nagłośnienie zapewnił p.Sławomir Giziński.
Zapraszamy do galerii
Podsumowanie pierwszej edycji akcji „Pomocna dłoń” , organizowanej w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014.
Przez ostatnie miesiące napływały nominacje do naszej szkolnej akcji. Zgłoszenia zawierały krótkie opisy osób i ich dokonań w temacie niesienia pomocy potrzebującym. Do nagrody nominowani zostali: Weronika Nahorska, Karolina Kamela, Weronika Kośmider, Katarzyna Szpakowska , Zuzanna Kosarewicz oraz Aleksy Kujawa. Kapituła naszej akcji w składzie- Panie: Beata Wójcik, Marta Janzen, Monika Grzeszata oraz Pan Krzysztof Bartosik, zdecydowała, że zwyciężczyniami tegorocznej akcji zostały: Weronika Nahorska, Karolina Kamela oraz Weronika Kośmider. Zwycięskie dziewczyny to przede wszystkim aktywne wolontariuszki na rzecz akcji Jurka Owsiaka oraz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Choszcznie. Dyplomy oraz nagrody książkowe zostały wręczone przez Panią Dyrektor podczas uroczystego zakończenia roku dla klas trzecich w hali sportowej. Niecierpliwie czekamy na następną edycję akcji, kolejne zgłoszenia, kolejne emocje i wzruszenia,
Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014
Miło mi państwa poinformować, że w tym roku szkolnym 2 uczniów otrzymało tytuł laureata, a 1 uczennica została finalistką Przedmiotowych Konkursów zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i przeprowadzonych przez Wojewódzką Komisją Konkursową.
 Tytuł laureata w Konkursie Historycznym z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie oraz w Konkursie Fizycznym z Elementami Astronomii otrzymał Kacper Marciniak.
 Tytuł laureata w Konkursie Biologicznym zdobyła Joanna Smalira w tym samym konkursie Anna Mańkowska wywalczyła tytuł finalisty.
 Franciszek Adamczyk, Kewin Drapała, Marcel Iwanicki, Konrad Kaczorowski i Karol Preis zdobyli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim i Filmowym LEMoniada dotyczący życia i twórczości Stanisława Lema w kategorii film.
 Jakub Carewicz zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Święta Pełne Magii”.
 Dawid Marańda i Anna Szatkowska otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „ Kangur Matematyczny”.
reprezentacja naszej szkoły w składzie: Joanna Smalira, Anna Mańkowska, Oskar Worach zajęła I miejsce w III Edycji Biegu Terenowego
„Poznajemy Tajemnice Lasu”.
 Jagoda Wolniak zajęła I miejsce, Lidia Kiela – II, a Anna Zakrzewska – III w wojewódzkim konkursie recytatorskim „ W drodze Ku wielkiej scenie”.
 Olga Jarmarkiewicz zdobyła I miejsce, a Jan Dudziak – III miejsce w powiatowym konkursie „ Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka”.
 Lidia Kiela zajęła I miejsce, Olga Kiela II, Patrycja Jabłońska – III w XX edycji konkursu plastycznego „ Przyroda to my „ a Franciszek Adamczyk, Wiktoria Kowalczyk i Karolina Węgierska zdobyli w tym konkursie wyróżnienia.
 Jagoda Wolniak zajęła I miejsce, a Emilia Krupa III w Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijno – Patriotycznej.
Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Lidia i Olga Kiela, Sara Iwaszkiewicz otrzymała Grand Prix „Pierwszy Szczebel do Nobla” w Międzyszkolnym Konkursie „ Nobliści Polscy 2013”. Dziewczęta zajęły, również pierwsze miejsce w kategorii „ Plastyczne prezentacje dwóch sylwetek Noblistów Polskich”.
 Weronika Jażdżyk zajęła II miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”,
 Daria Rytel wywalczyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
 Jagoda Wolniak zastała laureatka eliminacji powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego w ramach PARA 2014 w tym przeglądzie wyróżnienie otrzymały Iga Raczyńska i Lidia Kiela.
 Kacper Marciniak zajął II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” Młodzież Zapobiega Pożarom”,
 Klaudia Tuszyńska otrzymania tytuł laureatki w II Papieskim Konkursie Recytatorskim „ Od Was zależy jutrzejszy dzień”, w tym konkursie Emilia Krupa zdobyła wyróżnienie
 Drużyna chłopców w składzie: Michał Dorawa, Hubert Kochanek, Kewin Depcik wywalczyła II miejsce w eliminacjach powiatowych XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
 Jagoda Wolniak zajęła II miejsce, a Lidia Kiela otrzymała wyróżnienie w VI Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy Religijnej
 reprezentacja naszego gimnazjum zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Historii Regionalnej „ Czy znasz swój powiat?”
 uczniowie z naszej szkoły zajęli II miejsce w Powiatowym Konkursie Mitologicznym,
 drużyna Publicznego Gimnazjum w Choszcznie zajęła III miejsce w powiatowym konkursie z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska,
 Nasi uczniowie zajęli I miejsce drużynowo w XII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Teatrze,
 Adrianna Siekacz redaktorka „Żądła Gimnazjalisty” otrzymała wyróżnienie w powiatowym Konkursie o nagrodę Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego 2014r.,
 Izabela Fedorowicz i Karolina Węgierska zostały wyróżnione w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży.Konrad Dybała otrzymał wyróżnienie w XV Przeglądzie Form Estradowych i Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Scena Bez Barier”.
Sport jest również dziedziną, w której nasi gimnazjaliści odnoszą sukces. Należy tu koniecznie wspomnieć o rozgrywkach w piłkę nożną w Gimnazjadzie, w których po przejściu wszystkich szczebli zajęliśmy IV miejsce w województwie. Również IV miejsce w województwie wywalczyli nasi chłopcy w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna chłopców zajęła V miejsce w województwie w Ogólnopolskim Turnieju Coca-Cola Cup i V miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w tenisie stołowym.
Nasi piłkarze wywalczyli także III miejsce w XV Regionalnym Turnieju Nożnej im. Krzystofa Hołuba.
Zajęliśmy I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Chłopców oraz I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych.
 Katarzyna Kosakowska zajęła I miejsce, Aleksandra Jasiukiewicz II, a Monika Grabicz i Justyna Mańka III miejsce w Mistrzostwach powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt Sara Radelicka wygrała XVII Biegi Uliczne DRAWNO 2014 w kategorii klas I gimnazjum,
Angelika Ławrukajtis, Wojciech Szulczewski, Sara Radelicka, Magdalena Naskręt, Oskar Worach, Anna Błażejewicz, Katarzyna Kosakowska, Natalia Rosłon, Monika Grabicz i Kornelia Krowiranda stanęli na najwyższych stopniach podium w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu, a w Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce
Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce w sztafetowych Biegach Przełajowych
 Również dziewczęta wywalczyły III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach powiatu Choszczeńskiego w Tenisie Stołowym ,Kacper Bajbuła, Aleksy Kujawa, Piotr Pawlak i Aleksander Rutkiewicz zajęli I miejsce w XV Ogólnopolskim Festiwalu Sportów Wodnych Zamość 2013. Ci sami chłopcy wywalczyli I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo- Kaniów 2014.
Na szczególną uwagę zasługuje również udział naszych gimnazjalistów w projekcie ogólnopolskim „BIEGNIJMY NA STADION NARODOWY”. Finał tak długiego projektu biegowego zakończył się ogromnym sukcesem dla naszej szkoły. Dwunastu z naszych uczniów znalazło się w gronie „NAJLEPSZYCH Z NAJLEPSZYCH”- zwycięzców projektu, spośród których na szczególne wyróżnienie zasługuje Justyna Mańka, Kewin Depcik, Monika Garbicz i Marcelina Głos.
Miło mi również poinformować, że są wśród nas uczniowie , którzy całoroczną systematyczną pracą zasłużyli na stypendium naukowe. Oto oni:
1. Dudziak Jan If
2. Gliński Michał Ib
3. Górecka Justyna II f
4. Iwaszkiewicz Anna IId
5. Jarmarkiewicz Olga Ie
6. Kaszuba Wiktoria Ie
7. Kiela Lidia IIIf
8. Kropidłowska Paulina III h
9. Kuszczynska Aleksandra II c
10. Mańkowska Anna IId
11. Marciniak Kacper III e
12. Rudawska Natalia Ih
13. Rybka Zuzanna Ia
14. Siekacz Adrianna IIf
15. Smalira Joanna III h
16. Soboń Jakub IIb
17. Szatkowska Anna Ih
18. Winnicki Wojciech Ib
19. Wyroślak Wiktoria II c
20. Zadka Adrianna I f
Stypendia sportowe otrzymują:
1. Depcik Kewin III b 12.Kujawa Maksym II g
2. Garbicz Monika II g 13. Kulas Monika II e
3. Głos Marcelina III b 14.Ławrukajtis Angelika III h
4. Iwanyk Michał II c 15.Popielarczyk Bartosz I e
5. Jałoszyńska Emilia I c 16. Radelicka Sara Ie
6. Jasiukiewicz Aleksandra IIc 17. Rosłon Natalia II a
7. Jasiukiewicz Filip IIg 18. Tryba Jakub III a
8. Jasiukiewicz Weronika If
9. Kopczyńska Katarzyna IIc
10. Kosakowska Katarzyna II g
11. Krowiranda Kornelia III b
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Na gorącoSłowa typu „tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas” oraz „ale to już było i nie wróci więcej” kołatały się w piątek w głowach trzecioklasistów Publicznego Gimnazjum podczas uroczystego apelu ukończenia szkoły. Inauguracja zakończenia roku szkolnego odbyła się w hali sportowej, w której udział wzięli uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz pracownicy szkoły. W części oficjalnej zaprezentowano naukowe i sportowe osiągnięcia gimnazjalistów, natomiast w drugiej części przedstawiona została krótka scenka, której uwieńczeniem było zaprezentowanie przerobionej piosenki „My, Słowianie”.
Gratulujemy wszystkim świadectw z wyróżnieniem, wszelkich osiągnięć zdobytych w różnych konkursach i olimpiadach, ukończenia gimnazjum lub uzyskania promocji do klasy wyższej.
Życzymy słonecznych i udanych wakacji oraz pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa.
Do zobaczenia we wrześniu!!!!!!
Wystawa ART – PRZEKAZ
z życia szkołyW „Małej Galerii” Choszczeńskiego Domu Kultury w dniu 06.06.2014 roku, o godz. 16.00 odbyło się otwarcie wystawy naszych gimnazjalistów zatytułowanej ART-PRZEKAZ. To pierwsza wystawa twórczości plastycznej gimnazjalistów i absolwentów gimnazjum w Choszczeńskim Domu Kultury. Nareszcie pokazaliśmy, że w naszej szkole jesteśmy twórczy, uzdolnieni, pełni energii i niekonwencjonalnych pomysłów. Mamy powody do tego, aby malować, rysować, projektować, wykonywać rzeźby czy ceramikę, bo daje nam je nasza szkoła, a możliwość rozwijania talentów - koło plastyczne. Większość prezentowanych prac należała do obecnych i byłych kółkowiczów, ale można było również pooglądać prace uczniów wykonane na lekcjach plastyki czy zajęć artystycznych: począwszy od portretów przez karykaturę, martwe natury do odbitek graffiti, od plakatów przez ceramikę do pop-artu, a także świetne ćwiczenie, aby poznać tajniki prac mistrzów, czyli kopie znanych obrazów. Nad uczniami i rozwojem ich zdolności czuwa pani Magdalena Kiela. Mamy nadzieję, że nasza wystawa wzbudziła zainteresowanie i że nie będzie to ostatnia prezentacja twórczości gimnazjalistów w Domu Kultury.
PLENER ARTYSTYCZNY
z życia szkołyKoło Plastyczne „Błękitne okno” zakończyło rok szkolny 2013/2014 w bardzo twórczy sposób. W dniach 17-18 czerwca 2014r. w Barnimiu odbył się plener artystyczny. Młodzież miała za zadanie stworzyć rzeźbę z materiałów lub gazet na podstawie znanych obrazów. Był to nie tylko wysiłek dla twórców, ale również dla modeli, którzy poświęcili się i swoje ciała „użyczyli” dla potrzeb sztuki. I tak Agnieszka, Lidka, Marcel i Kuba zamienili się w posągi.
Oprócz rzeźby młodzi twórcy pracowali nad obrazem malarskim, którego tematem było drzewo. Swoje prace wykonywali w niekonwencjonalny sposób, aby spróbować spojrzeć na temat w inny niż zazwyczaj sposób. Pracę uczniów uwieczniał na bieżąco świetny fotograf koła plastycznego, Franek Adamczyk. Wszyscy uczestnicy fantastycznie pracowali, przy tym świetnie się bawili i stworzyli iście twórczą atmosferę. A oto namiastka wspomnianego szaleństwa…
Strona 1 z 64 1 2 3 4 > >>
Sponsor serwera
Najlepsza szkola
Szkola 2.0
Losowa Fotka
m_0360.JPG
m_0360.JPG
Dzień Nauczyciela - 10 lecie gimnazjum
Szkoła z klasą
szkoła z klasą
Pomoc
pomoc
Kalendarz
Wrzesień 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kuratorium Oświaty
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Oke Poznań
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Logo Gimnazjum
Logo Gimnazjum
Podstawa programowa
Podstawa programowa
Bezpieczna Szkoła
Reaguj, Masz Prawo